Byl to boj, jednalo se až do pátečních pozdních nočních hodin. Maďaři spěchali kvůli uzavření soupisky pro evropské poháry, navíc Václav Brabec nebyl příliš nakloněn odchodu své opory a člena širšího kádru reprezentace, ale nakonec s nabídkou souhlasil.

„Jednání nebyla jednoduchá vzhledem k tomu, jak Zio byl pro Baník důležitý, jaká se z něj stala během tří let opora a klíčový hráč. Z tohoto důvodu se to protahovalo, bylo to dlouhé, ale nakonec to dopadlo,“ popsal pro Deník hráčský agent Václav Svěrkoš, který Stronatiho zastupoval.

Domácí Patrizio Stronati a Tomáš Poznar.
Baník na lovu velkých posil. V hledáčku i bývalí reprezentanti. A co Stronati?

Ten také vyzdvihl roli bývalého sportovního manažera Baníku Marka Jankulovského. „Sluší se mu poděkovat, protože Zio tehdy v Mladé Boleslavi ke konci už moc nehrál, mnoho lidí o něm přesvědčených nebylo, ale Marek Jankulovski ano. Věřil, že pro Baník bude posilou a vzal to na sebe. Nakonec si myslím, že to Patrizio Baníku vrátil a po sportovní i finanční stránce se vyplatil. I s ohledem na to, že mu za rok skončila smlouva,“ dodal Svěrkoš.

Pochopení se Stronati dočkal i na straně svého dosavadního zaměstnavatele. „Patriziovi rozumím. Sám jsem hrál a byl v zahraničí, takže mu to přeji. Druhou věcí je, že možná odejde snad nejlepší stoper v lize, člen širšího kádru reprezentace, který mohl jet i na EURO, takže by nám po sportovní stránce určitě scházel. On sám má zájem jít, ta šance už třeba nemusí přijít,“ vyjádřil se pro Deník v pátek dopoledne sportovní manažer Baníku Alois Grussmann.

Utkání 20. kola první fotbalové ligy: Baník Ostrava - Sparta Praha, 14. prosince 2019 v Ostravě. Na snímku zleva David Lischka, Milan Baroš a Michal Trávník.
Novinky z Bazalů! Baník má z Letné zájem o svého odchovance. Odejde Stronati?

Náhrada se zdá být jasná. Jak už Deník dříve informoval, chystá se návrat čtyřiadvacetiletého stopera a odchovance Baníku Davida Lischky, který na jaře ve Spartě vůbec nehrál. Teď by mohl svou kariéru znovu nastartovat. „Víc neprozradím, je to citlivé téma,“ uvedl Grussmann.