„Pro mě je to další krok dopředu a věřím, že správná cesta. Baník se postupně vrací nahoru, klub působí po všech stránkách konsolidovaně a je tu určitě šance hrát evropské poháry, což je pro mě hodně lákavé,“ uvedl pro oficiální stránky klubu Smola.

„Doufám, že se nám bude dařit jako týmu a samozřejmě se budu snažit být co nejplatnější a dávat i góly, které se ode mě jako od útočníka očekávají,“ dodal Tomáš Smola, který přišel do Opavy před třemi lety jako volný hráč a ve stejné pozici klub opouští.

Baník měl o vytáhlého útočníka velký zájem. „Nebyli jsme sami, kdo byl ve hře, tím více nás těší, že jsme to dotáhli. Jednání nebyla jednoduchá, ale o hráče jsme hodně stáli a věříme, že nám to splatí na hřišti,“ řekl Marek Jankulovski, sportovní ředitel Baníku.

„Zaujal nás už v dobách našeho druholigového působení. Byl a stále je typem nebezpečného koncového hráče, na kterého se bylo nutné kvalitně připravit, a proto jsem rád, že se teď povedlo jeho příchod dotáhnout,“ podotkl Václav Brabec, majitel Baníku.

V uplynulé sezoně odehrál Smola v lize 31 zápasů, v nichž vstřelil devět gólů a na čtyři přihrál. Další tři branky přidal v domácím poháru. V Baníku se potká rodák z Loun se svým nedávným spoluhráčem Nemanjou Kuzmanovičem, který zamířil do Baníku v zimě.

Jen o pár hodin po Smolovi oznámil Baník jméno druhé posily. Kontrakt do 31. prosince 2020 s opcí podepsal s vedením klubu šestadvacetiletý slovenský krajní záložník Milan Lalkovič. Do Ostravy přichází po sedmiměsíčním angažmá v Sigmě Olomouc.

„Je to zajímavý krajní hráč, který má velkou kvalitu ve hře jeden na jednoho, jako mladý kluk prošel zahraničím. Věříme mu, má chuť do další práce a chce se ukázat. V Olomouci nedostával tolik šancí, my věříme, že zvýší konkurenci v kádru," uzavřel Marek Jankulovski.