Domácí byli od úvodu aktivnější, v první třetině soupeře přestříleli 20:13, vytvořili si několik možností a závarů, při kterých měl brankář Petr Kváča i jeho spoluhráči co dělat, aby neinkasovali. V prostřední části se hra vyrovnala, nějednou zachránil situaci Stezka. Pak ale přišlo vyloučení Najmana.

Ačkoli se Vítkovice první přesilovkou takřka protrápily, v jejím závěru si vytvořily tlak, který vyvrcholil dvě vteřiny před Najmanovým návratem přesnou ranou Mikuše. Jak se nakonec ukázalo, šlo o vítěznou trefu. Ostravský celek pak sám dvě oslabení ustál, stejně jako tutovku Rychlovského, při níž opět zazářil Stezka. A ve třetí části udeřil. Gól Marka Kaluse zpečetil tři body pro domácí.

Nic na tom nezměnil ani nervozní závěr, který nabídl několik vyloučení, včetně toho v případě Kriegera do konce utkání, a hromadný pískot haly.

Vítkovice Ridera – Bílí Tygři Liberec 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 30. Mikuš (Lakatoš, Mueller), 48. Kotala (Kalus). Rozhodčí: Mrkva, Cabák – Hlavatý, Lederer. Vyloučení: 3:3, navíc Krieger (Vítkovic) 5 minut a do konce utkání. Využití: 1:0. Diváci: 5557.

Vítkovice: Stezka – Gewiese, Raskob, Mikuš, Grman, Prčík, J. Stehlík, Koch – L. Krenželok, Marosz, Lakatoš – Bukarts, Krieger, Mueller – Kotala, Dej, Kalus – Lednický, Chlán, Fridrich. Trenér: Holaň a Philipp.

Liberec: Kváča – Balinskis, Nedomlel, Ivan, Melancon, Derner, J. Dvořák, Štibingr – Birner, Filippi, Faško-Rudáš – Frolík, A. Najman, Flynn – Ordoš, Jelínek, Rychlovský – Vlach, Šír, Dlouhý. Trenér: Augusta, Kudrna a Jiruš.