Pikantní na celé věci je fakt, že by odešel do ostravského Baníku, kde už působí exopavská dvojice Kuzmanovič – Smola.

Bývalý obránce olomoucké Sigmy a Znojma byl už v minulosti například na radaru Jablonce, Mladé Boleslavi či nejmenovaného klubu z Izraele. Aktuálně má k odchodu nejblíže. Zájemcem číslo jedna je ostravský Baník.

„Tuhle informaci nemohu potvrdit ani vyvrátit,“ řekl Deníku v pondělí odpoledne Jaroslav Svozil. „Fotbal hraji proto, abych se ve své kariéře posunoval dál,“ nechal se před nedávnem slyšet jeden z nejlépe hodnocených defenzivních hráčů minulého soutěžního ročníku.

Překážkou transferu může být cena hráče. Svozil má v Opavě platnou smlouvu a ještě nedávno za něj klub požadoval částku okolo patnácti milionů korun.

„Baník ale tolik nedá. Hovoří se o pěti milionech korun. Pro Jardu by tento přestup znamenal posun v kariéře. Čas kvapí, tento týden bude jasno. Může se stát, že celý přestup padne. Ostrava má Svozila v hledáčku, ale nechce ho za každou cenu. Aktivní v tomto směru je především jeho agent,“ řekl člověk obeznámený se situací.

Nedělní duel mezi Opavou a Slavií sledoval ve společnosti předsedy představenstva Petra Glončáka hráčův agent Martin Štěpanovský, který, mimochodem, zastupuje také dva nedávné Svozilovy spoluhráče, Kuzmanoviče se Smolou. Oba zamířili právě do Baníku.

Jaroslav Svozil se zatím v letošní sezoně trápí. Nejdříve bojoval se zraněním, následně mu nevyšel zápas v Plzni, kdy byl v poločase střídán, proti Slavii byl už po necelé čtvrthodině vyloučen.