Slovenskému kanonýrovi se stala osudnou situace z 25. minuty úvodního přípravného duelu, kdy v jednom ze soubojů špatně došlápl. „Zatím co vím, tak je to zvrtnutý kotník, ale uvidíme. Pošleme ho na vyšetření, nevím, jestli s námi odletí na soustředění hned. Možná se připojí v průběhu. Musíme zjistit, co to je. Snad půjde jen o lehčí výron a nebude to na delší dobu,“ doufal po utkání trenér Pavel Hapal.

Útočník Ladislav Almási.
Hra dopředu potřebuje dopilovat, řekl kouč Baníku. Almási se vrací do Ostravy

Almási okamžitě putoval na vyšetření magnetickou rezonancí do Ostravy, ale pozitivní zprávy to nepřineslo. „Slovenský reprezentant má z úterního utkání ve Skalici bohužel poraněné vazy v kotníku. Odhadovaná doba léčby je šest týdnů,“ informoval Baník.

Nesměrodatné jsou tak nyní spekulace zahraničních novinářů, kteří v minulých týdnech psali v souvislosti s Almásim o opětovném zájmu skotského velkoklubu Celtiku Glasgow, nebo nově o tureckém Besiktasi Istanbul. Navíc slovenský reprezentant měl potíže s kotníkem už na podzim, jehož značnou část tak vynechal. Teď ví, že hrát nebude ani v úvodu jara, které Baník začne v neděli 29. ledna ve Zlíně.

Jaroslav Svozil.
Stoper Svozil o zranění, návratu i hádce s fandou Baníku: Na tribuně je to těžší

Trenér Pavel Hapal tak postrádá další oporu. Už nyní chybí kvůli zranění kolene v tréninkovém procesu záložník Daniel Tetour. „Varianty jsou. Do středu je tam Šíňas (Šín), Miškovič, myslím, že i Buchtič (Buchta) zahrál výborný druhý poločas, takže alternativ máme dost,“ uvedl Hapal s tím, že věří v brzký Tetourův návrat.

A posily? Kouč chce nadále primárně hráče do defenzivy. „Uvidíme, jestli se něco povede,“ dodal Hapal.