Sor, o jehož budoucnosti se jedná, nebyl znovu v nominaci, trápí ho nadále koňar, který inkasoval už před střetnutím s Lechem Poznaň. Falta pak absentuje s odraženou patou. A třetí hráč, který v sobotu nehrál – Daniel Tetour – jak známo se svalovými problémy odcestoval domů.

Naopak poprvé v ostravském dresu se představily zimní posily Arťom Koncevoj s Martinem Chlumeckým, příležitost dostali i mladíci Matěj Šín a Sebastian Boháč.

Utkání 15. kola první fotbalové ligy: Baník Ostrava - Viktoria Plzeň, 20. listopadu 2012 v Ostravě. David Lischka z Ostravy, Jiří Fleišman z Ostravy, Pavel Buchta z Plzně Filip Kaloč z Ostravy.
První příprava Baníku: Odchod Sora na spadnutí, sebevědomí mladíků a boj o tyče

Proti Kisvárdě Slezané zase použili v podstatě pouze jednu jedenáctku, naproti tomu soupeř sestavu protočil. První poločas mnoho vzruchu nenabídl, a když ano, měli šanci Maďaři. Proti dvěma střelám Mešanoviče úspěšně zasáhl gólman Murín, únik protivníka krátce před pauzou pak uťali na poslední chvíli vracející se obránci.

Po návratu ze šaten nejprve nebezpečně střílela Kisvárda, nicméně mimo, ale vzápětí se nenápadnou, ale krásnou, ranou zpoza šestnáctky prosadil Budínský. Maďarský tým mohl zanedlouho srovnat, ale po rohovém kopu cinkala za Murínem jen tyč.

Utkání 2. kola první fotbalové ligy: Baník Ostrava - Fastav Zlín, 1. srpna 2021 v Ostravě. (zleva) Nemanja Kuzmanovic z Ostravy a David Lischka z Ostravy se radují z gólu.
Lischka zpět v Baníku: Rukojmím Sparty jsem se necítil, rozloučení bylo v dobrém

"Zápas hodnotím pozitivně, po náročných zátěžových trénincích jsme dnes stačili kondičně a dokázali se vyrovnat s velkou únavou. Řekl bych, že odpracovaným výkonem jsme si zasloužili vyhrát, o což se nakonec postaral krásným gólem Buďa. Myslím, že Kisvárda potvrdila kvalitu, snažila se hrát kombinačně. My jsme se s tím vyrovnali, stačili jsme běžecky," pochvaloval si jeden z trenérů Baníku Tomáš Galásek.

Nyní Baník čekají poslední čtyři dny soustředění. Před sobotním závěrem v pátek Ostravané absolvují dvojzápas proti polské Wisle Krakov s exbaníkovcem Michalem Frydrychem a s ruským Chimki Moskva.

Baník Ostrava – Kisvárda FC 1:0 (0:0)

Branka: 53. Budínský.

Sestava Baníku: Murín – Ndefe, Svozil, Harušťák, Chlumecký – Šín (82. Boula), Boháč (46. Smékal) – De Azevedo, Budínský, Koncevoj – Almási. Trenér: Smetana.