V posledních zápasech už byl hodně vidět a odměnou za to mu byl premiérový gól v baníkovském dresu. Proti Zlínu přidal i asistenci, a taky proto z toho bylo jasné vítězství 4:0. Všichni příznivci modro-bílých barev si teď přejí, aby se Reiter prosadil také proti české elitě. Nejlépe už v neděli v Plzni, na hřišti úřadujícího vicemistra.

Máte za sebou reprezentační přestávku. Po dvou týdnech vás zase čeká ostrý zápas. Navíc v Plzni. Jak se těšíte?

Hodně, a to všichni. Čekáme na to celý týden, je to vyvrcholení naší práce. Navíc teď, když si to můžeme rozdat s jedním z nejlepších týmů v republice. Budeme dělat všechno pro to, abychom venku konečně bodovali i s týmem z top pětky.

Měli jste hodně času se připravit na tak silného soupeře, jakým je Viktoria. Je to výhoda?

Z určitého pohledu to výhoda být může, na druhou stranu, oni to volno měli taky. Ano, byl čas si vyzkoušet některé věci, na které před tím čas nebyl, takže určitá výhoda tam být může, ale že by to byl obrovský rozdíl, to si nemyslím.

Co je třeba udělat, aby Baník konečně uspěl na hřišti elitního ligového soupeře?

Bude to o nastavení v hlavě. Všichni víme, že ty poslední venkovní výsledky dobré nebyly. Takže to všichni budeme chtít odčinit. Věřím, že na hřišti necháme úplně všechno.

Jak zpětně vzpomínáte na utkání v Plzni ještě z doby, kdy jste hrával za Bohemians?

I když jsme tam dvakrát prohráli, tak docela dobře. Jednou to bylo 1:2, a pak 2:3 v zápase, kdy jsme Plzeň přehrávali a za stavu 2:2 jsme měli dvě obrovské šance, takže jsme tam klidně mohli vyhrát. Hlavně si pamatuju zápas doma, kdy jsme Plzeň porazili 5:2.

Takže se nabízí, že víte jak na Plzeň…

No hlavně se nebát hrát. Nebýt ustrašený, nehrát zanďoura a naopak si to s nimi rozdat na férovku. Když se nám bude dařit, budeme si věřit a v hlavách budeme správně nastavení, opravdu tam můžeme něco uhrát.