„Hráli jsme tehdy na tři stopery a chtěli udržet vzadu nulu, což se nám povedlo. Věřím, že to zvládneme i teď v neděli a s Barym tam nějaký gól dáme,“ řekl před včerejším odpoledním tréninkem Robert Hrubý, který vrátí právě Milanu Barošovi kapitánskou pásku.

Bude vám na hřišti lépe po boku Milana Baroše a bez kapitánské pásky?

Robert Hrubý - Ilustrační fotoZdroj: Deník / Pavel SonnekJe to zodpovědnost mít pásku. Když ji teď bude mít Bary, strhne na sebe veškerou pozornost, takže trochu ta má zodpovědnost opadne. Na druhé straně se od ní ale nechci oprošťovat.

Jak se cítíte, když víte, že bude váš lídr hrát?

Je to pro nás vzpruha, hlavně psychická. On je na hřišti znát a dá se o něj opřít. Je to střelec a já doufám, že dá gól i teď v neděli.

A co vy? Trenér říkal, že by si od vás už nějaký gól přál…

Tohle si přeju sám snad nejvíc. Je to dlouho, co jsem dal naposledy gól. Opravdu se na to soustředím, snažím se si přidávat střelbu. Věřím, že je to jen o tom, to konečně prolomit, a pak už to tam začne padat. Hlavně že se daří mužstvu, to je pro mě důležitější.

Dařilo se vám i v posledních pěti zápasech bez Baroše. Ustáli jste to…

Máme v mužstvu sílu. Dokážeme aspoň částečně nahradit zraněného či distancované. Čekají tam další vlčáci, kteří se tam jdou za ty absentující rvát.

Robert Hrubý - Ilustrační foto.Zdroj: Deník / Pavel Sonnek

Nejste sice z tohoto regionu, přesto, jak vnímáte rivalitu Baníku a Opavy?

Ale už jsem tady nějakou dobu, takže tohle vnímám dost. A musím říct, že je to hodně velká rivalita. Patří mezi ty největší u nás. Očekávám bojovný zápas.

Co bude nejdůležitější, abyste derby zvládli?

Musíme se soustředit na dobrou defenzivu a odražené balony. Bude potřeba hrát agresivně, ale s mírou. Žádná přemotivovanost nehrozí. Snad si každý uvědomuje, že by oslabil mužstvo.

Petr Zapalač - Ilustrační foto.
Baníku máme co vracet. Derby chceme vyhrát, hlásí Zapalač
Kvůli nedělnímu derby s Baníkem se na stadionu v Opavě sešli (zleva) primátor Opavy T. Navrátil, krajský ředitel PČR T. Kužel, velitel zásahu a náměstek ředitele krajské policie R. Daněk a předseda představenstva SFC M. Hájek.
Slezské derby Baník vs. Opava se blíží. Nasazeno bude pět set policistů