Útočník, který prožil v barvách Slezského FC Opava snovou sezonu měl na stole více nabídek. O jeho služby stála Mladá Boleslav, Zlín a Teplice. Ve hře bylo i zahraniční angažmá v Polsku.

„Tomáš jde do Baníku. Klub mu ze všech možných zájemců nabídl nejlepší podmínky. Mimo jiného ho kontaktoval i manažer Vlk z Karviné,“ řekl člověk z hráčova okolí. Tomáš Smola přišel do slezské metropole jako volný hráč před třemi lety, tedy za nulu. Za stejných podmínek Opavu opouští. Poslední ročník vyšel důraznému útočníkovi exkluzivně.

V jednatřiceti zápasech vstřelil devět branek a na čtyři přihrál. Přitom na začátku sezony to vypadalo, že na růžích ustláno mít nebude. Nepatřil totiž k oblíbencům trenéra Romana Skuhravého. Změna přišla až s příchodem nového kouče Ivana Kopeckého.

Tomáš Smola měl zájem v Opavě pokračovat, a to i proto, že mu přirostla k srdci. Sám měl podepsaný s klubem nový kontrakt, chyběl jen podpis jeho agenta.

Nakonec se situace změnila a vytáhlý sniper zamířil do tábora opavského rivala, kde se potká se svým nedávným spoluhráčem Nemanjou Kuzmanovičem, jenž do Baníku zamířil v zimě.

„Mohu potvrdit, že Tomáš u nás k poslednímu červnu končí,“ řekl generální manažer SFC Opava Alois Grussmann.

Kromě Smoly v Opavě nebude pokračovat Marko Radič, kterému skončila smlouva. Otazník visí nad další budoucnosti Jakuba Janetzkého, jemuž vypršelo roční hostování z Jablonce. Horkým zbožím na přestupovém trhu může být obránce Jaroslav Svozil. Jeden z nejlépe hodnocených obránců ligy má ale v Opavě platný dvouletý kontrakt. Zadarmo rozhodně tak nebude. Zájem v konkurenčních klubech je také o Jursu se Simerským. Kolem prvně jmenovaného krouží Karviná.

Opava potřebuje na druhou akutně posílit o kvalitu, aby mohla v lize hrát důstojnou roli v novém ročníku.