Svěřenci kouče Bohumila Páníka i bez nejlepšího střelce Milana Baroše účastníka play-off o Evropskou ligu od úvodu přehrávali a na hřišti Hanáků se radovali z vítězství po více než čtyřech letech. Hattri᠆ckem se blýskl útočník Dame Diop.

„V Baníku to je můj první hattrick, dřív ve Zlíně jsem dal ještě dva góly. Byl to pro nás velice důležitý zápas. Jsem rád, že jsme ho zvládli a získali tři body,“ řekl Diop, který smekl před týmovým výkonem. „Byla to paráda,“ usmíval se hrdina Baníku.

„Se svým týmem jsem spokojený, všichni hráči si hrábli a udělali obrovský výsledek. Fotbal je takový, že když mu dáváte, on vám vrátí. A ti, co dlouhodobě pracovali, dnes dávali góly. Byli za to odměněni. Nic jsme ale nedostali zadarmo, Sigma měla příležitosti. My jsme však měli smrtící akce, což rozhodlo,“ řekl trenér Baníku Bohumil Páník.

„Byl to asi nejlepší zápas, co jsem v Baníku. Hlavně ta rychlá přechodová fáze. Když hráči zjistili, že jim to vychází, dovolovali si hodně věcí. V Olomouci jsem takhle dlouho neviděl tým zahrát,“ pochvaloval si Páník.

Baník si dominantně došel pro tři body i bez Milana Baroše. „Byli tam typologicky trochu jiní hráči. Mladý Šáša (Ondřej Šašinka) toho odběhal moc, měl tam souboje, byl tvrdý, důrazný. A Dame Diop byl taky fantastický,“ nešetřil Páník superlativy.

„Věděli jsme, že to bude běžecky velmi náročné pro útočníky, a tihle dva to zvládli. Šli nahoru dolů, ty běhy do protiútoku byly opravdu těžké. Sigma měla tři dny pauzu a teď do Sevilly bude mít jen dva, na to pozor. Opravdu to není jednoduché. A Milan Baroš? Zase pro nás bude hrozně důležitý, možná už proti Dukle,“ dodal s úsměvem Bohumil Páník.

Hanáci by se nejraději ani neviděli. „Všem našim fanouškům se musím za to, co jsme předvedli, omluvit. Tenhle výkon nebyl hoden našich ambicí, naší kvality,“ řekl trenér Olomouce Václav Jílek.

„Byli jsme naprosto naivní, bránili jsme na úrovni žáčků. Všichni zahráli pod své možnosti, byli jsme naprosto nezodpovědní,“ uzavřel naštvaný Jílek.


SK Sigma Olomouc – FC Baník Ostrava 1:4 (0:2)
Branky: 78. Dvořák - 3. Fillo, 12., 60. a 77. Diop.
Rozhodčí: Pechanec – Blažej, Vlček. ŽK: Plšek – Granečný.

Sigma: Buchta – Sladký (64. Zahradníček), Štěrba, Jemelka, Vepřek – Kalvach (64. Dvořák) – Hála (46. Texl), Houska, Plšek, Falta – Nešpor. Trenér: Václav Jílek.

Baník: Laštůvka – Pazdera, Šindelář, Stronati, Fleišman (77. Granečný) – Fillo, Jánoš, Hrubý, Holzer – Diop (85. Jirásek), O. Šašinka (67. J. Šašinka). Trenér: Bohumil Páník.