Bitva rivalů začala minutou ticha, jako uctění památky sedmi obětí úterní střelby ve Fakultní nemocnici Ostrava. Hráči obou týmů zároveň nastoupili s černými páskami na rukou.

Lepší úvod měli hosté. Ačkoli nastoupili bez opory, záložníka Martina Haška, zahájili utkání dvěma šancemi. Nejprve ve 4. minutě protáhl Laštůvku střelou z dálky Kanga, o chvíli později pak ostravský brankář zneškodnil i nebezpečnou hlavičku Plavšiče.

Ve 20. minutě pak Pražané rozehráli zajímavou akci. Aktivní Plavšič zatáhl míč a naservíroval jej Frýdkovi, ale jeho rána jen těsně minula branku Baníku. Podobně si kapitán Sparty vedl i o chvíli později, až do třetice ve 34. minutě trefil prostor ohraničený třemi tyčemi, ale Laštůvku nezaskočil.

Ofenziva Ostravanů, opět bez útočníka Milana Baroše v základní sestavě, se rozjížděla pozvolna. Několik nadějně rozjetých akcí se jí dotáhnout nepodařilo, až ve 39. minutě byl blízko úspěchu Fillo, ale jeho hlavičku vytáhla kousek od brankové čáry hostující obrana.

Na největší příležitost došlo až krátce před pauzou, kdy se na Laštůvku hnal osamocený Hložek, položil si obránce Fleišmana, ale strážce ostravské svatyně nepřekonal.

Ve druhé půli si obě obrany počínaly mnohem obezřetněji a šancí ubylo. Přesně po hodině hry sice Tetteh prostřelil Laštůvku, ale gólovou radost mu pokazilo ofsajdové postavení. Na opačné straně hřiště pak diváky ze sedadel zvedl Diop, který však tísněn obráncem nedokázal usměrnit za Heču Kuzmanovičův střílený centr. O pár chvil později se pak exopavský útočník objevil v nadějné příležitosti sám, ale opět bez gólového účinku.

Když pak brankou neskončila ani další možnost Hložka, rozešly se oba týmy s remízou 0:0.

FC Baník Ostrava – AC Sparta Praha 0:0

Rozhodčí: Zelinka – Paták, Hájek. ŽK: Jirásek, Fleišman, Stronati – Frýdek, Sáček, Kanga. Diváci: 13 535.

Baník Ostrava: Laštůvka – Fillo, J. Pokorný, Procházka, Stronati, Fleišman – Reiter (79. Baroš), Jirásek, R. Hrubý, Kuzmanović (75. De Azevedo) – Diop. Trenér: Páník.

Sparta Praha: Heča – Sáček, Lischka, Mandjeck, Matěj Hanousek – M. Frýdek, Kanga (90. Juliš) – Hložek, Trávník, Plavšić (61. Vindheim) – Tetteh (72. Kozák). Trenér: Jílek.

Bohumil Páník (Baník Ostrava): „Chtěli jsme vyhrát, ale stála proti nám Sparta, která je poslední dobou rozjetá, dává góly, proto jsme hráli v jiném rozestavení. Čekali jsme, že se tam aspoň jednou dostaneme, naštěstí nás ze začátku podržel Lašty, pak už se to srovnalo a ve druhé půli jsme už chvilkami diktovali hru my. Vyložené šance už ale nebyly, možná jen Diop, kdyby doklouzal na první tyč. Myslím si, že ve výsledku spravedlivá remíza. Těžké utkání, bylo jasné, že kdo vstřelí gól, ten vyhraje.“

Václav Jílek (Sparta Praha): „Myslím si, že to bylo poměrně vyrovnané utkání, určitě hodně bojovné. Nenabídlo moc fotbalové kvality, spíše agresivity, soubojovosti. Z našeho pohledu je to ztráta, byť venku na Baníku. I vzhledem k průběhu hry jsme měli o dvě gólové nebezpečné situace víc. Kdybychom tam zachovali více klidu, tak jsme si mohli odvézt klidně tři body.“