Skláři tak uspěli v Ostravě podruhé v roce 2022. Poprvé se jim to podařilo v únoru, kdy ve Vítkovicích uspěli v poměru 4:2. Přitom vše mohlo být jinak, kdyby domácí proměňovali šance. V úvodu měl dvě velké Buchta, ale nedal. Následně Laštůvka na opačné straně kryl pokus Gningueho, vzápětí ale nestačil na hlavičku Knapíka po rohu Trubače.

Baník se však vzchopil, do poločasu vyrovnal Kuzmanovič po centru Klímy a stejný hráč měl ještě jednu možnost, tu ale zlikvidoval gólman Mucha.

Po pauze měl více ze hry Baník a do dvou nadějných možností se dostal Klíma, v ještě lepší pozici byl Kuzmanovič, ale sám před brankou míč netrefil. Teplice pak hrozily ranou Jukla a především Urbancem, jehož pokus ale mířil mimo Laštůvkovu branku.

Baník se nechtěl s remízovým stavem smířit a solidní příležitosti měli Jaroň s Kuzmanovičem, ale stříleli vedle. A přišel šok. V 80. minutě se hosté prokombinovali obranou Baníku a na konci se k úspěšnému zakončení dostal Gningue. V závěru mohl vyrovnat Kaloč, ale Mucha si s jeho střelou poradil.

„Myslím, že za stavu 1:1 jsme měli dvě situace, kdy jsme ten druhý gól měli dát my. Možná bychom slavili vítězství. Nám se to ale nepodařilo a soupeř nás potrestal snad z jediné vytvořené šance ve druhém poločase. Výsledek je krutý, ale na šance se nehraje. Když je nebudeme proměňovat, tak to bude dopadat takhle,“ uvedl trenér Baníku Pavel Vrba s tím, že útočník Ladislav Almási stále není připraven. Trénuje individuálně.

Hostujícího kouče Jiřího Jarošíka těšilo, že se tým v cestě za první výhrou v ročníku prosadil i ze standardní situace. „Bojovnost tam byla, ale chtěl bych v tom i fotbalovost. I přes vítězství si myslím, že to nebyl náš nejlepší výkon. Ale bereme tři body a za jsme rádi,“ prohlásil Jarošík.

Velký podíl na výhře měl několika zákroky i brankář Filip Mucha, který nahradil Tomáše Grigara. „Dlouho čekal na tenhle den, tenhle zápas, a pomohl nám. Vychytal nám to. Chtěli jsme dát týmu impulz, proto jsme sáhli k té změně,“ vysvětlil Jiří Jarošík.

Baník Ostrava – FK Teplice 1:2 (1:1)

Branky: 37. Kuzmanovič – 19. Knapík, 80. Gningue. Rozhodčí: Petřík – Kříž, Hurych. ŽK: Klíma, Buchta, Oulehla (asistent trenéra), Kaloč, Frydrych, Šehič, Vrba (trenér) – Hybš, Gningue, Jarošík (trenér), Kodad. Diváci: 6008.

Baník Ostrava: Laštůvka – Sanneh, Frydrych, Pojezný, Fleišman – Kaloč (88. Takács), Pokorný – P. Jaroň (73. Tijani), Kuzmanovič, Buchta (63. Šehič) – Klíma. Trenér: Vrba.

Teplice: Mucha – Vondrášek, Knapík, Hybš – Hyčka, T. Kučera (89. S. Dramé), Jukl, Urbanec – Trubač – Gningue (90. Čerepkai), D. Procházka (46. Kodad, 90. Žák). Trenér: Jarošík.