Řada fanoušků Baníku se radovala, že klub v čele s majitelem Václavem Brabcem uhájil svou hvězdu v jednáních se Spartou o Davidu Lischkovi. Může to však být jen dočasné. A nejspíš to tak i bude. Podle informací Deníku je odchod produktivního Afričana pravděpodobný, nyní ovšem spíše do Edenu, než na Letnou.

Utkání 2. kola první fotbalové ligy: Baník Ostrava - Fastav Zlín, 1. srpna 2021 v Ostravě. (zleva) Nemanja Kuzmanovic z Ostravy a David Lischka z Ostravy se radují z gólu.
Lischka zpět v Baníku: Rukojmím Sparty jsem se necítil, rozloučení bylo v dobrém

„Můžu potvrdit reálný zájem Slávie,“ řekl Deníku Jakub Szkibik z agentury Czech Sport Consulting, která hráče zastupuje.

A právě mužstvo Jindřicha Trpišovského, s nímž Baník na konci ledna uzavře generálkou přípravu, se zřejmě stane ještě v zimě novým působištěm Sora.

FC Baník Ostrava (soustředění v Turecku, 13. 1. 2021).
Baník v Turecku: Panu Brabcovi jsem poděkoval, ukázal sílu, řekl kouč Smetana

„Jedná se se Spartou i Slavií. Rozhodne se v nejbližších dnech,“ uvedl Deníku zdroj blízký jednáním a potvrdil i dřívější informaci, kterou přinesl web isport.cz, že předmětem jednání není jen peněžní vyrovnání (suma okolo 30 milionů korun), ale i výměna za defenzivního univerzála Ladislava Takácse.

„Je pravděpodobnější, že Sor z Baníku odejde. A nejspíš do Slavie,“ doplnil zdroj Deníku.

Utkání 2. kola první fotbalové ligy: Baník Ostrava - Fastav Zlín, 1. srpna 2021 v Ostravě. (zleva) Collins Yira Sor z Ostravy a Martin Cedidla ze Zlína.
Zástupci rychlíka Baníku: Velký přestup se uskuteční, ale nespěcháme. Co Sparta?

Je zřejmé, že Baník kromě těchto kroků čeká také zužování aktuálního kádru. Na probíhajícím soustředění v Turecku, kde Yira Sor nechybí, má trenér Ondřej Smetana celkem třiadvaceti hráčů a tři brankáře, na jaře však Slezany čeká pouze šestnáct ligových duelů.

V rámci kempu v Beleku se Baník střetne se čtyřmi soupeři. První ho čeká v sobotu od 15 hodin v podobě lídra polské ligy Lechu Poznaň. Původně plánovaný druhý duel s rumunským celkem Craiova musel být kvůli covidu v týmu protivníka zrušen.