Osmnáctiletý odchovanec Baníku neskrýval nadšení. „Je to skvělé. Pro mě je Sparta velká výzva a jsem moc rád, že tady můžu být. Určitě se pokusím se co nejdříve stát platným členem A-týmu, abych mohl bojovat za Spartu,“ řekl po prvním focení v rudém dresu Kukučka, který se do prvního týmu Baníku dostal už v šestnácti letech.

Soutěžní premiéru však nezaznamenal, jelikož přišlo dlouhodobé zranění kolene. Na to poukázal ve své krátké zprávě na oficiálních stránkách také ostravský celek. „Baník s hráčem, který se stále zotavuje z dlouhodobého zranění kolena, v minulých měsících několikrát neúspěšně projednával prodloužení kontraktu. Hráč se však rozhodl v klubu nepokračovat a jeho příchod dnes oznámila Sparta,“ uvedl Baník.

V minulých dnech se k věci pro klubový web i Deník vyjádřil šéf Akademie Baníku Roman Holiš, ještě mnohem dříve ale také majitel Václav Brabec.

„To, k čemu došlo, je pro mě osobně velkým lidským zklamáním,“ pronesl na konci dubna, přičemž zdůraznil, že klub Ondřeji Kukučkovi několikrát v průběhu rekonvalescence nabízel prodloužení smlouvy. A v zájmu co nejrychlejšího uzdravení mu finančně pokryl i léčebnou terapii na rehabilitační klinice v Německu.

„Už loni v červenci, tedy těsně po operaci a s vědomím, že léčba může trvat dlouhé měsíce, jsme hráči předložili návrh podmínek nové smlouvy. Letos v únoru jsme tak učinili znovu. Hráč nás v březnu ujistil, že nemá v úmyslu nikam odcházet. Mezitím nás prostřednictvím agenta požádal, abychom mu uhradili nákladné léčení na prestižní klinice v Německu. Udělal jsem to, protože mi bylo Ondřeje osobně moc líto a chtěl jsem mu maximálně napomoct v cestě za uzdravením. Doufal jsem, že bude zase hrát fotbal, ale ani ve snu mě nenapadlo, že to nebude za Baník,“ vysvětlil svůj pohled Václav Brabec.

Kukučka měl klub ujišťovat, že odejít nechce a že smlouvu prodlouží. „To zklamání je pro mě o to větší, že jsem hráči důvěřoval, byli jsme spolu v osobním kontaktu a nejen z profesního, ale i z lidského hlediska jsem si přál, aby se zase vrátil na hřiště. Neváhal jsem vynaložit nemalé finanční prostředky, nemluvě o tom, že jsme mu samozřejmě po celou dobu rekonvalescence hradili plnou mzdu,“ podotkl Brabec.

„Je to pro mě velké zklamání a poučení pro příště,“ dodal. Nyní by měl být Kukučka podle informací na webu Sparty zcela fit a připraven bojovat o místo v kádru třetího týmu uplynulého ročníku FORTUNA:LIGY.