„Dá se říct, že je to pro mě splněný sen. I těch pár minut pro mě byl velký zážitek. Moc si toho vážím a samozřejmě to beru jako povzbuzení do další práce,” řekl pro klubový web Jakub Drozd po bezbrankové remíze v Liberci, kde v 89. minutě vystřídal Roberta Hrubého a i s nastavením tak na severu Čech strávil necelých pět minut.

I za tak krátký čas se mohl stát hvězdou utkání a zajistit mužstvu tři body. Dostal se k odraženému míči, který okamžitě poslal z dvaceti metrů na branku. Jeho střelu ještě tečoval ve vápně Jakub Pokorný, a ta skončila v náruči libereckého gólmana Nguyena. „Přišel jsem na hřiště a hned to na mě letělo,” usmál se Jakub Drozd.

„Moc jsem nepřemýšlel a jen jsem se snažil vystřelit. Po zápase jsem se na ten moment díval a měl jsem se do toho položit více z boku, abych to lépe trefil,” vrátil se k okamžiku, kterým dal vzpomenout na skvostný debut Petra Baumana. Ten v roce 1977 při svém prvním ligovém startu za Baník ve věku 16 let a osmi měsíců vstřelil gól Interu Bratislava.

Jakub Drozd dostal šanci zatrénovat si v áčku už vloni na podzim, nastálo ho do prvního týmu přeřadil z dorostu až v zimě současný trenér Luboš Kozel. Zajímavostí je, že Drozd debutoval v lize v dresu Baníku ve stejný den, jako jeho spoluhráč Daniel Holzer. Ten naskočil do ostrého zápasu také den po sedmnáctých narozeninách.

Nejmladší debutanti Baníku v lize:

1977: Petr Bauman – 16 let, 8 měsíců

2002: Michal Papadopulos – 16 let, 10 měsíců

2012: Daniel Holzer – 17 let, 1 den

2020: Jakub Drozd – 17 let, 1 den

1993: Petr Ruman - 17 let, 5 dnů

1998: Milan Baroš - 17 let, 1 měsíc