Fanoušci tak po závěrečném hvizdu spustili na hráče pískot, skandovali a zejména kotel je podrobil ostré kritice. „Jak mi tam bylo? Nedobře,“ přiznal trenér Pavel Vrba. „Po prvním zápase mi bylo vyčteno, že jsem před kotel nešel, tak jsem tam tentokrát stál a poslouchal názory domácích fanoušků. Víc to teď ale komentovat nechci,“ dodal Vrba.

Kapitán a brankář Jan Laštůvka přiznal, že ho to klidným úplně nenechalo. „Ale mají pravdu, ten výkon nebyl vůbec dobrý. Třetí porážka doma, to je hodně špatné. Nejsme v klubu, kde chodí na fotbal dvě stě lidí. Fanoušci za námi jezdí, dělají nám fantastickou atmosféru a mají právo vyjádřit svou nespokojenost,“ přikývl.

První branka vzešla z vlastního autového vhazování, druhá pak z dlouhého nákopu Brna. „Všichni víme, že fanoušci za námi stojí, chtějí nám pomoci, ale nemůžeme dělat takové chyby. My se na gól nadřeme a pak přijde tohle, což soupeř vždy potrestá,“ nechápal Laštůvka, který cítil prázdnotu.

„Neříkám, že jsme hráli perfektně. V prvním poločase jsme zbytečně chtěli hrát presink, když Brno drželo míč, všude jsme byli pozdě. Možná jsme si měli chvíli počkat. Ale dali jsme gól, jenže místo toho, abychom si to zkušeně pohlídali, tak děláme dvě fatální chyby, které nás stály tři body a možnost nastartovat se. Akorát jsme si všechny proti sobě popudili. I fanoušky,“ věděl Laštůvka.

„Bylo důležité získat tři body, ale my jsme to všichni s prominutím… Nechci být sprostý,“ doplnil.

Přitom šlo o slavnostní den a atmosféra byla dlouho pozitivní. Fanoušci pogratulovali legendárnímu mládežnickému trenérovi Zdeňku Kosňovskému k nedávným devadesátinám, ve 20. minutě odprezentovali nápadité choreo s podobiznami kvintetu bývalých hráčů Reného Bolfa, Radka Slončíka, Tomáše Galáska, Radka Látala a Marka Jankulovského, které bylo uvedeno do Klubu legend Baníku.

Kapitán mistrů z roku 2004 Látal vzpomínal o přestávce na jízdu za titulem, posledně jmenovaný pak dokonce do Ostravy přivezl z Milána trofej pro vítěze Ligy mistrů. Vše ale přebilo dění na ploše Městského stadionu ve Vítkovicích.

„Zkušené mužstvo, když vede pár minut před koncem jedna nula, nemůže prohrát,“ prohodil Pavel Vrba. „Nebyli jsme ale kvalitní v mezihře jako soupeř. Neuhráli jsme míče, které tam byly jednodušší, a měli jsme je zvládnout. Ztrát byla spousta. Soupeř využíval situace, kdy získával míče a chodil do brejků. Vycházelo to z toho, že jsme byli nepřesní a kvalitu jsme neměli takovou, jakou bychom měli mít,“ pokračoval kouč.

„Tady vidíme, že nám nikdo body zadarmo nedá, a když uděláme takové chyby, tak se nikam neposuneme. Naopak můžeme mít velké problémy,“ uvědomoval si Jan Laštůvka.

Řeči o tlaku neřešil. „Je šesté kolo, pod jakým tlakem můžeme být? Byli jsme tu pod mnohem větším tlakem, když se Baník potřeboval zachránit. Pokud si všichni nenafackujeme a nevzpamatujeme se, tak budeme klidně v horších vodách,“ uzavřel Jan Laštůvka.