Jedny ovace vestoje při střídání, druhé pak při obcházení hřiště a příchodu na střídačku. Sedm tisíc lidí na Městském stadionu ve Vítkovicích na nohou. Jestli měl Srdjan Plavšič v Ostravě nějaké pochybovače, v závěrečném ligovém zápase podzimu je umlčel.

Fotbalisté Baníku ostrava (v bílém) proti Bohemians Praha.
Hapal mluvil s Tvrdíkem: Plavšič, nebo Almási? Těžké rozhodnutí, ví kouč Baníku

Vytvořil penaltu, jednu branku vstřelil, na další nahrál. K tomu bavil publikum svými kličkami a technickou vytříbeností. Kdekdo si ale také vzpomněl na slova šéfa sportovního úseku Baníku Luďka Mikloška, který o pár dní dříve odpovídal na dotazy fanoušků. A mezi prvními byla i otázka na setrvání šestadvacetiletého srbského křídelníka na Bazalech.

Nejenže naznačil, že vykoupení opory bude minimálně složité, ne-li nemožné, navíc je tu varianta, že si ho Slavia stáhne už v zimním období a Plavšič tak nezůstane v Baníku ani pro jaro.

Srdjan Plavšič a Ladislav Almási.
Potlesk vestoje! Plavšič si získal fanoušky Baníku: Skvělý pocit, řekl. Zůstane?

Na sociálních sítích se tak hned rozjely diskuse nad tím, jak technického hračičku v klubu udržet. „Už existuje transparentní účet pro pana Brabce, aby koupil Plavšiče?“ ptají se tvůrci facebookového profilu Brabec, zachránce Baníku.

„Daruji svou výplatu, aby ho koupili,“ nabízí s úsměvem Jirka Sedláček. „Kdyby hrál proti Slavii, tak by ten brejk, který měl Šehič, s přehledem proměnil. A právě díky takovým situacím bere jeden hráč 200 tisíc a druhý milion měsíčně,“ dívá se věc realisticky Tom Chalupa.

Fanoušci Baníku Ostrava.
VIDEO: Šance pro fanoušky! Autogramy legend Baníku, u křestu knihy byl i Brabec

Právě kvůli penězům jsou další fanoušci pesimističtější. „Myslím si, že problém bude hlavně v platu milion měsíčně,“ domnívá se Petr Hubeňák. „Slavii momentálně chybí takový hráč a určitě ho nepustí. Jedině, pokud by mermomocí chtěl,“ míní David Michálek.

Před rokem fanoušci v zimě hltali zprávy okolo přestupů Yiry Sora a Davida Lischky. Zdá se, že i přelom let 2022 a 2023 bude mezi Ostravou a hlavním městem zajímavý.