Na konci mohou slavit, být nadále v očekávání, nebo kousat další nezdar. Všechny tři možnosti jsou reálné. Na každý pád ale Ostravané potřebuji bodovat, pak budou čekat, jak si vedla Mladá Boleslav na Slavii. Prohra znamená konec. Šesté místo a minimálně další rok čekání.

„Můžeme to nazvat jako zápas roku. Pokud zvítězíme, věřím,e ž bychom mohli být čtvrtí. Nálada v týmu je bojovná, měli jsme zdravotní problémy, ale snad budou všichni nachystaní a bude to znát výkonu znát,“ řekl trenér Pavel Hapal v týdnu pro klubový youtube kanál.

Oslavy B-týmu Baníku Ostrava po postupu do druhé ligy.
VIDEO: Baník mistr, Baník mistr…! Na Bazalech se po 20 letech slaví titul

V okolí stadionu však už hodinu před výkopem panovala dobrá nálada a nažhavení fanoušků, i když nechybělo ani lehké napětí. „Výsledek ze Slavie budeme mít na lavičce, ale budeme se chtít soustředit na svůj výkon. Hrát na remízu je ošidné. Chceme po dlouhé době doma zvítězit,“ dodal Pavel Hapal.

Svou sestavou nakonec příliš nepřekvapil. V brance nastoupí Jiří Letáček, obranu bude tvořit čtveřice Gigli Ndefe, Michal Frydrych, Karel Pojezný a Patrick Kpozo. Ve středu hřiště nastoupí David Buchta, Tomáš Rigo, Jiří Boula a Ewerton, před kterými bude Jiří Klíma a úplně na hrotu Filip Kubala.

Pavel Besta.
Dres Baníku nemáte, jo? Besta o titulu, Praze i životě: Člověk by se měl bavit

Podpory se týmu dostalo i od úspěšného béčka. „S áčkem to nikdy nebylo jednoduché, protože má prioritu, ale spolupráce s realizačním týmem i Pavlem Hapalem skvělá. Doufám, že to odpoledne zvládnou a Pavel bude pokračovat. I pro áčko může být dobře, že hráči mohou jít hrát druhou ligu,“ uvedl kouč rezervy Josef Dvorník.

Zda se bude ve Vítkovicích slavit, či smutnit, se bude vědět před šestou hodinou večer.