Při svém hodnocení zápas rozdělil na dva poločasy. „První byl velice slabý z naší strany směrem dopředu, i když jsme měli největší šanci Almásiho, který trefil gólmana. Ve finálce jsme jaloví, nemůžeme se do toho dostat, chybí nám možná trochu štěstí, ale hlavně přesnost,“ řekl Pavel Hapal.

Nevyhovuje vám hrát proti bloku…

Máme s tím problém, je to vidět. Pokud nám mužstvo zaleze a kvalitně brání, tak je to potíž. Gólů moc nedostáváme, ale Zlín i minule Jablonec přijeli bránit a chodit do protiútoků.

Slabá byla zejména hra křídel, co myslíte?

Bylo toho málo. Vepředu máme vysokého útočníka, a když už ten centr přišel, tak byl absolutně nepřesný. Trápíme se ve finálce.

Zdroj: David Hekele

Co to znamená před derby v Karviné?

Nic. Věřím, že se z toho oklepeme, teď jsme hráli dobře, vyhrávali jsme. Navíc si myslím, že o výkon se dá opřít, nebyl zas tak špatný. Naopak chtění tam je, hráči pracují až do poslední minuty zápasy, jen možná potřebujeme někdy více štěstí jako jsme měli v Teplicích, a dát ušmudlaný gól.

Od Karviné se ale asi nedá čekat, že bude jen bránit.

V Plzni hráli podobně. Defenzivně a chodili do brejků, takže uvidíme, jak to pojmou. Směrem dopředu mají určitě kvalitní hráče, tak jsem zvědavý, jak to bude vypadat.

Fanoušci vás po čase opět vypískali. Asi nic příjemného, že?

Příjemné to není, fanoušci nás chtějí vidět vyhrávat. Tohle byla cesta k pohárům, Baník na to dlouho čeká a tady jsme se mohli dostat mezi posledních osm. Tohle mužstvo ještě potřebuje trochu času, protože je nové, a myslím si, že v předchozích zápasech svou kvalitu prokazovalo. Věřím, že se k tomu vrátíme.