Svěřence kouče Bohumila Páníka však čeká elitní soupeř. V zítřejším duelu 13. kola FORTUNA:LIGY se pokusí Ostravané bodovat na hřišti vicemistrovské Plzně. Jeden ze šlágrů víkendu začne v 15.30 hodin.

Po delší pauze vás čeká zase liga. Jak bude těžké vrátit se do zápasového režimu?
Věřím, že budeme v dobrém herním rozpoložení, protože jsme do přípravy zapracovali i přípravné utkání s Vítkovicemi, které mělo svou úroveň. Většina hráčů základu odehrála minimálně poločas, takže z toho herního rytmu jsme úplně nevyšli.

Je před tak těžkým utkáním výhodou přestávka?
Potřebovali jsme dát některé hráče do kupy, vypadá to, že jim to stačilo, aby se ze všeho vylízali. Věřím, že pojedeme do Plzně v kompaktní sestavě, kterou bychom měli mít.

Jak na Plzeň?
Plzeň jak má výborné pivo, tak má i výborný mančaft. Pojedeme tam bojovat o každý míč, o každý metr a věřím, že do toho přidáme i trochu hernosti, která se nám lepší. Tím můžeme aspoň nějakým způsobem Plzni konkurovat a třeba dosáhnout na nějaký příznivý výsledek.

Co od souboje na západě Čech očekáváte?
Plzeň je herní mužstvo, chce hrát fotbal, což nám vyhovuje. My totiž máme taky dobré fotbalisty. Věřím, že to bude pro diváky krásné utkání, k vidění bude vysoká kvalita a dobrá hra.

Nebude to pro vás příliš velký skok po těch papírově slabších soupeřích, které jste porazili doma?
Nejsou slabí soupeři. Pokud nedáte góly, tak všichni pořád koušou kolem sebe. A to bude taky případ Plzně. Musíme využít nejlépe všechny situace, které tam budeme mít. Jen tak je potom možnost dosáhnout nějakého úspěchu.