Realizační tým i hráči se museli vyrovnat při odložení zápasu v Karviné s tím, že jim chybí trochu herní praxe. „Víkend jsme vyplnili tréninkem, nic jiného nám nezbývalo. Připravovali jsme se na Hradec, se kterým určitě nečekám lehký zápas,“ míní Smetana s tím, že pohárová střetnutí jsou specifická.

Fotbalový trenér Miroslav Koubek
Koubek o Baníku: Nejkrásnější angažmá, ztráta titulu bolí. Jaké je kouzlo klubu?

„Hradec je sice nováček, ale výkony a hlavně výsledky dokazuje, že kvalitu má. A body nezískává náhodně. Organizací, způsobem hry, pracovitostí celého týmu a kvalitou vepředu jsou nebezpeční, musíme si dát pozor,“ uvědomuje si kouč.

„Zápas by to měl být o nás, porazit je našimi zbraněmi a silou. Záleží, jak k tomu sami přistoupíme,“ dodává Ondřej Smetana. Je pravděpodobné, že sestavu nečeká taková rotace, jako v pohárových duelech v Hlučíně a na Vltavínu.

JAN JUROŠKA během zářijového ligového šlágru 8. kola v Olomouci, kde vystřelil Baníku Ostrava bod v závěru hlavou útočník Ladislav Almási. Zápas na Hané skončil 1:1.
Baníkovec Juroška o zranění: Nepříjemné a dlouhé období. Už to nechci zažít

„Nechci úplně prozrazovat, ale tím, že jsme nehráli zápas v Karviné, tak to trochu změnilo situaci, nominaci i způsob hry. Potřebujeme mít v hlavě, že hrajeme v neděli, takže podle toho k tomu tak přistoupíme a tomu bude sestava odpovídat,“ prozrazuje Smetana.

O Spartě se teď v šatně nemluví. „Nechci říct, že jsme si to zakázali, ale je to daleko. Teď je před námi jiný zápas, chceme být úspěšní, protože pohár je také cesta, a na to musíme být plně koncentrovaní,“ uzavírá Ondřej Smetana.