V barvách Baníku skórovali postupně Frydrych, Jaroň a Buchta. Trenéru Pavlu Vrbovi tak vyšlo jubileum, jelikož koučoval svůj tří stý zápas v české lize, byť ani jeho tým nedohrál kompletní. V závěru viděl červenou kartu Ndefe. Přitom úvodní šanci měli hosté, Cedidlu však vychytal Laštůvka. Pak už se vše naklonilo na stranu FCB.

Fotbalisté Baníku Ostrava (v bílém) v utkání 3. kola FORTUNA:LIGY proti Trinity Zlín.
VIDEO: Baník chce první výhru pod Vrbou! Takto vypadala atmosféra před Zlínem

Ve 14. minutě po standardní situaci skóroval Frydrych. Před uplynutím půlhodiny hry pak atakoval vybíhajícího Laštůvku Silný. Ostravský brankář musel být ošetřován, útočník Trinity vyfasoval červenou kartu. Nedlouho poté Baník zužitkoval dva protiútoky a prsty v tom měli především mladí odchovanci.

Premiérovou ligovou branku vstřelil Petr Jaroň, který o chvíli později nahrál na trefu dalšího odchovance Davida Buchty, jenž tak potvrdil své produktivní období. Druhou branku málem přidal hned po pauze. Sice prostřelil Dostála, ale radost mu zkazil odmávaný ofsajd.

Obránce Karel Pojezný a brankář Jan Laštůvka.
Baník v. Zlín: vsadí Vrba na úspěšná střídání? Potřebuje stabilitu, míní Lička

Nenudil se ale ani na opačné straně Laštůvka, zneškodnil ale šance Janetzkého, hlavička Jawa mířila mimo. Udeřilo čtvrthodiny před koncem, kdy rohový kop Čanturišviliho proměnil v gól Kolář. V závěru navíc Baník přišel o Ndefeho, který byl vyloučen po zákroku na Čanturišviliho.

Trenér Baníku Pavel Vrba byl spokojen napůl. „V prvním poločase jsme hráli velmi dobře. Dali jsme tři góly, spoustu situací jsme řešili velmi zajímavě, ale ve druhé půli mi to připadalo, že si někteří mysleli, že je po zápase. Naše hra nebyla tak aktivní, přímočará, s takovou kvalitou. Bylo to horší. Zlín dobře bránil, vykrýval prostory, my hloupě zakládali útoky přes střed hřiště, který byl ucpaný. Byly z toho brejky a problémy. Zkomplikovali jsme si to,“ hodnotil Vrba.

Fotbalista Martin Lukeš, 12. února 2022 v Ostravě.
Lukeš: Tohle od Vrby v Baníku očekávám, Pojezný do základu. Ale ty standardky…

„Za mně není moc co hodnotit, protože jsme si to prohráli červenou kartou a třemi góly v prvním poločase. Pak v deseti je složité to honit, ale kluci nesložili zbraně a myslím, že jsme Baníku zatopili. Bohužel rozdíl byl tak velký, že jsme ho nedokázali stáhnout,“ pronesl kouč Zlína Jan Jelínek.

K vyloučení Silného se vyjadřovat moc nechtěl. „Bohužel jsem neviděl záznam, ze svého místa jsem to měl daleko a jen jsem viděl, že dáváme dlouhý balon a Lašty jde pod nohy. To je vše. Z červené karty jsem byl překvapený, ale viděl jsem krvavé zranění. Musím se na to podívat. Rozhodně to ale vyhodnotím,“ řekl Jelínek.

Fotbalisté Baníku Ostrava a fanoušci v Ďolíčku. Foto: Nella Ferdianová
ZNÁMKOVÁNÍ BANÍKU: Děravá obrana, výtečný Laštůvka, skvělá střídání. Co říkáte?

Baník Ostrava – Trinity Zlín 3:1 (3:0)

Branky: 14. Frydrych, 34. P. Jaroň, 38. Buchta – 76. Kolář. Rozhodčí: Hocek – Šimáček, Černoevič. ŽK: Oulehla (asistent trenéra) – Fillo, Didiba. ČK: 87. Ndefe – 28. Silný. Diváci: 6219.

Baník: Laštůvka – Sanneh (46. Ndefe), Frydrych, Pojezný, Fleišman – Kaloč, Pokorný – P. Jaroň (75. Miškovič), Kuzmanovič (89. Šehič), Buchta – Klíma (66. Tijani). Trenér: Vrba.

Zlín: S. Dostál – Cedidla, J. Kolář, Simerský, Čanturišvili – Fillo (71. Hrdlička), Janetzký, Didiba (81. J. Hellebrand), R. Hrubý (46. Vukadinovič), Jawo (81. Kovinič) – Silný. Trenér: Jelínek.