Duel Baníku s Manchesterem United v pátek totiž svedl proti sobě Simona Baroše, mladšího bratra někdejšího útočníka Milana Baroše, a Kaie Rooneyho, syna legendy United Wayna. Radoval se prvně jmenovaný po výhře 2:0, United nakonec obsadili v turnaji poslední dvanáctou příčku.

Baroš zazářil pak hlavně ve čtvrtfinále, kde na Bazalech svou trefou skolil vrstevníky ze Slovanu Bratislava. V dalším průběhu Baník podlehl Herthě Berlín, v bitvě o třetí místo pak porazil německý Kolín. Odměnou nejúspěšnějším pak byl fakt, že jim ceny předával právě Milan Baroš.

Fotbalisté Baníku Ostrava (v bílém) v utkání 29. kola FORTUNA:LIGY na Spartě.
Baník na Spartě: z debaklu drama, útok nad obranou a zábava. Co fans a policie?

Pořadatelé si cení i nového diváckého rekordu, jelikož ve skupině utkání s MTK Budapešť sledovalo v areálu Unie Hlubina více než pět stovek fanoušků. „Takovou návštěvu zatím nezapsal žádný ze zápasů hraných v rámci mládežnických turnajů, které Akademie Baníku pořádá,“ upozornil klub na svém webu.

Zdroj: Youtube

„Velkou pozornost přitáhly i ostatní zápasy, samozřejmě i magnet celého turnaje, kterým byl souboj Baníku s Manchesterem United. Jsme rádi, že jsou baníkovské mládežnické turnaje atraktivní i pro diváky, děkuji i zástupcům těch ostravských základních škol, které své žáky do hlediště Turnaje přivedly," uvedl pro webb fcb.cz Roman Holiš, předseda Akademie FCB.

Turnaj, nad nímž převzal záštitu i prezident republiky Petr Pavel, neměl jen sportovní, ale i edukační složku. Účastníci se totiž po skončení bojů na hřišti vydali do bývalého koncentračního tábora v Osvětimi k uctění památky obětí holocaustu.

Brankář Jakub Markovič (uprostřed).
Premiéra exslavisty za Baník na Spartě. Markovič: Bylo to osobní. Co mu chybělo?

„Samozřejmě, že nás obrovsky těší, když od zástupců zejména zahraničních klubů slyšíme, že takový turnaj, který má nejen výbornou organizaci, ale také svou myšlenku a poslání, ještě nikde jinde nezažili. Stejně jako ten fakt, že se nám tyto kluby s předstihem hlásí na další turnaje a my už je musíme s lítostí odmítnout, protože zájem je tak velký, že kapacita některých turnajů je už nyní s předstihem zcela naplněna," prozradil Holiš.

„Děkuju všem lidem, kteří se na organizaci letošního ročníku Turnaj národů podíleli," dodal Roman Holiš na klubových stránkách.