Domácí fanoušci pojali prestižní duel barevně jednotně. Městský stadion tak zahalilo „Černé peklo“, stejně jako tradiční chorály, nebo povedená choreografie na protější tribuně, které přihlížely také osobnosti ostravského klubu z minulosti jako Martin Lukeš, Václav Svěrkoš, nebo Milan Baroš, který si v poločase pod kotlem vyslechl aplaus a skandování svého jména.

Brankář Baníku Ostrava Jan Laštůvka.
Hořký konec podzimu Baníku. Druhý gól jde za mnou, řekl Laštůvka. Sportku zkouší

A zatímco na opačné straně zhruba tři stovky sparťanů dál vedlo „válku“ se svým vedením, baníkovci se vytáhli s jednoduchým nápisem vyjadřujícím protest proti zrovna v neděli startujícímu mistrovství světa: „Svátek fotbalu vykoupen krví a úplatky. Najatí fanoušci. Na to se chcete dívat? Je*at Katar!“

Ve druhé půli pak nechybělo ani pyro. „Musím pochválit atmosféru, která na stadionu byla. Před takovou kulisou chcete na závěr podzimní části hrát,“ vyjádřil se kouč Sparty Brian Priske.

Zleva Michal Papadopulos z MFK Karviná a Jiří Boula z Baníku Ostrava (na snímku vpravo), leden 2022.
Sparťan? Ne, sparťanská minulost, líčí Boula. Baník mu k srdci rychle přirostl

„Diváci nám připravili krásný zápas, a vůči nim je mi výsledku líto, protože si zasloužili vítězství a postup. Je to škoda a velké zklamání,“ řekl trenér Baníku Pavel Hapal.