Akce byla v plánu několik týdnů. „Ve vyspělých fanouškovských zemích jsou tyto pochody brány na stejnou důležitost jako samotná účast na zápase. A je jedno jestli stojíte v kotli, nebo sedíte na tribuně,“ vyzývali nejvěrnější fandové k účasti širokou veřejnost na facebookové stránce Chachari.cz.

Vyplatilo se. Ostrava se sice ocitla pod náporem deště, že to fanoušky ale neodradí, bylo patrné dlouho před půl druhou, kdy byl čas srazu u nádraží. O chvíli později navíc dorazil i početný tábor z Jihu.

Zdroj: David Hekele
Utkání 2. kola českého fotbalového poháru MOL Cupu: FC Hlučín - FCBaník Ostrava, 29. srpna 2023, Hlučín. Abdullahi Tanko z Ostravy.
Příběh komety Baníku: otec voják chtěl obchodníka. O čem Tanko sní a kdy brečel?

Vlajky, plachty, všichni oděni v modrobílých barvách slavného klubu ze Slezska. Společná fotka, zpěv chorálů a přesně ve 14 hodin se celý dav vydal směrem ke stadionu. Všemu „šéfovala“ plachta s nápisem ‚Chachaři 15 let“.

Doprava v okolí v té chvíli trochu trpěla, někteří řidiči raději své vozidlo otočili a volili objížďku, protože skupina se nejednou zastavila a zpívala chorály, nicméně po necelé půlhodině došli fanoušci před brány dějiště utkání. Dobře naladění, s úsměvem a očekáváním tří bodů proti outsiderovi. Splní se jim to?