Oslavné písně, skákání, skandování. Dlouho to na nic podobného v podání Ostravanů nevypadalo, ale dvě trefy Abdullaha Tanka v závěru naklonily pozitivní emoce k celku z Bazalů i jeho fanouškům. „Šance jsem nevyužíval, ale snažil jsem se být pořád soustředěný a počkat na další. To se vyplatilo,“ uvedl po zápase Tanko.

Zdroj: David Hekele

Fotbalisté Baníku Ostrava (v modrém) v utkání 18. kola FORTUNA:LIGY na hřišti Hradce Králové.Fotbalisté Baníku Ostrava (v modrém) v utkání 18. kola FORTUNA:LIGY na hřišti Hradce Králové.Zdroj: FC Baník Ostrava

Výborně mu fungovala spolupráce se střídajícím Jiřím Klímou, který mu dvakrát asistoval. „Bylo to podruhé, nebo potřetí, kdy jsme spolu mohli spolupracovat na hřišti, vyneslo to dva góly, takže jsem mu v šatně slíbil odměnu, že ho pozvu na večeři. Je to můj zachránce,“ prozradil.

Nigerijský střelec byl pochopitelně hrdinou příznivců Slezanů. Po utkání si věnoval do hloučku dres, podobně také fanynce i stoper Karel Pojezný. Jak to během zápasu i po něm v jednom z rohů stadionu vypadalo, se podívejte ve videu Deníku.