"Kuzmo, děkujeme." Tento nápis v kotli a poté i skandování tribun vítalo srbského ofenzivního univerzála. Zatímco s brankářem Janem Laštůvkou se fanoušci i klub mohli rozloučit hned při prvním domácím zápase se Slováckem, v případě Kuzmanoviče si museli vzhledem k hráčově angažmá na Kypru počkat.

Hráč převzal od výkonného ředitele Michala Běláka dres s číslem 151, což značí počet zápasů, které Kuzmanovič v Ostravě odehrál. Už během hry se pak přesunul ke kotli, který mu daroval tričko, potažmo sektoru Mladého Chachara, kde se podepisoval dětem. Stejně jako v dalších částech stadionu.

Jiří Fleišman a Nemanja Kuzmanovič v dresu Baníku Ostrava.
Kuzmanovič o vyhazovu z Baníku: Mrzí mě atmosféra okolo, Hapal ani nezavolal
Zdroj: David Hekele

„Nečekal jsem to, ale jsem za to strašně rád. Doufal jsem, že jsem tu odvedl nějakou práci a všem bych rád moc poděkoval,“ řekl o poločasové přestávce v rozhovoru na mikrofon.

Do klubu přišel před pěti lety. „Pamatuji si ty začátky, kdy jsem došel z Opavy a chtěl jsem se zavděčit fanouškům za podporu, protože jsem nevěděl, jestli se na mě bude pískat. Chtěl jsem odvést maximum a věřím, že se to povedlo,“ prohlásil Kuzmanovič.

Utkání 23. kola první fotbalové ligy: FC Baník Ostrava - AC Sparta Praha, 11. března 2023, Ostrava. brankář Baníku Jan Laštůvka.
Je to definitivní! Opory Baníku Laštůvka s Kuzmanovičem končí, přichází posila

Nejvíce se mu zapsal do paměti hned první zápas na Dukle. „Podařilo se mi vstřelit branku. Samozřejmě si vzpomínám i na finále poháru v Olomouci se Slavii, tam je to trochu hořké. Vždy jsem se tu ale cítil jako doma,“ podotkl Nemanja Kuzmanovič, autor 24 ligových branek za Baník.

Aktuálně působí na Kypru. „Je to něco jiného, život krásný, rodina spokojená, v klubu složité, ale uvidíme, jak to půjde dál,“ uzavřel Srb.