Ostravané sice prohráli 1:2, ale podpořit svěřence tehdejšího trenéra Ondřeje Smetany jich na nenáviděnou půdu přijela necelá tisícovka, která věřila, že boj o evropské poháry ještě není ztracen. Pochopitelně se celá akce neobešla bez asistence policie, v hlavním městě byl od půl páté odpoledne, kdy baníkovci přijeli na hlavní nádraží, rozruch, ale vesměs se vše obešlo bez incidentů. Naopak celý dav hráče na ploše od úvodního hvizdu hnal.

A to bez ohledu na stav skóre. Důkazem byla druhá půle, kdy příznivci hostů předvedli povedenou choreografii a poostravsku upravenou legendární hláškou Rudolfa Hrušínského a jeho postavy Karla Kopfrkingla, jehož podobizna vše doprovázela, z filmu Spalovač mrtvol „Spasíme vás všecky“.

Choreografie fanoušků Baníku Ostrava při výročním utkání s Celtikem Glasgow. | Video: Deník/David Hekele

A to hrozilo, že na choreo nedojde. "První potíže však nastaly ještě před vstupem na stadion. Místní security požaduje roztažení naší choreografie s varováním, že by nemusela být vpuštěna. Vše se naštěstí pro nás vyjasňuje a tak vše pokračuje podle plánu," informovali fanoušci posléze na webu chachari.cz.

Jak vše vypadalo, se můžete podívat v našem videu.