Domácí se museli obejít bez hlavního trenéra Miloše Holaně, který absentoval z důvodu nemoci. Tým tak vedli s asistenty Radkem Philippem a Romanem Šimíčkem i sportovní manažer Patrik Rimmel. Naproti tomu útočník Lukáš Krenželok odehrál svůj jubilejní tisící zápas v nejvyšší soutěži.

První třetinu Vítkovice zvládly solidně, dvakrát se málem radovaly z gólu, vše ale vždy pokazila posunutá branka. A když byl v možnosti Kalus, tak trefil jen tyč.

I v prostřední části byly oba týmy několikrát blízko gólu, brankáři Stezka s Kváčou se v určitých okamžicích zapotili, ale střelci se prosadit nedokázali. A jinak tomu nebylo ani v závěrečné dvacetiminutovce, která sice znovu nabídla pár momentů, jež by mohly znamenat ukončení bezbrankového stavu, ale v základní hrací době na něj nedošlo.

Jinak tomu ovšem bylo v prodloužení, z něhož uběhlo jen 21 vteřin, než se gólově prosadil Petr Fridrich a Vítkovice tak braly bod navíc. „Z naší strany ubojované vítězství, hodně nás podržel Aleš Stezka. Šancí bylo pramálo, když máme jsme v nich jaloví, ale jsme rádi, že se Frigovi podařilo vsítit branku, která znamenala výhru. Ceníme si bojovnosti, a že štěstíčko se právě tou bojovností přiklonilo k nám,“ zhodnotil domácí kouč Radek Philipp.

Hostující kouč Patrik Augusta byl pochopitelně zklamaný. Jeho tým prohrál podeváté z posledních deseti zápasů. „Jako spousta dalších utkání se mi to nehodnotí lehce. Znova jsme se nedokázali prosadit v útočné fázi, naše produktivita je špatná, ale na druhé straně jsme to odpracovali. Hokejovosti tam bylo pramálo. Pak jsme udělali chybu v prodloužení a ta nás stála druhý bod,“ uvedl s tím, že jeho mužstvo se trápí v koncovce.

„Nějaké možnosti jsme si vytvořili, ale kromě jedné dvou nebyly tak kvalitní. Tam nás tlačí bota a musíme zabrat,“ přiznal Augusta.

Vítkovičtí trenéři nezařadili do sestavy útočníka Robertse Bukartse. „Nebyl nominován na zápas,“ řekl jen stroze Philipp.

Vítkovice Ridera – Bílí Tygři Liberec 1:0 PP (0:0, 0:0, 0:0 – 1:0)

Branka a nahrávka: 61. Fridrich (Dej). Rozhodčí: Obadal, Stano – Rampír, Bohuněk. Vyloučení: 3:3. Bez využití. Diváci: 3684.

Vítkovice: Stezka – Plášil, R. Polák, Galvinš, Gewiese, P. Koch, Jakub Stehlík, L. Kovář – L. Krenželok, Marosz, Svačina – K. Afanasjev, J. Hruška, Fridrich – R. Bondra, Dej, M. Kalus – J. Krejsa, Chlán, Bernovský. Trenéři: Philipp, Šimíček a Rimmel.

Liberec: Kváča – L. Šmíd, Vitásek, M. Rosandić, Melancon, Derner, M. Ivan, Štibingr – Birner, Gríger, Ordoš – J. Vlach, Filippi, M. Zachar – A. Najman, Klepiš, Faško-Rudáš – Rychlovský, P. Jelínek, J. Šír. Trenéři: Augusta a Kudrna.