Opavský kouč Ivan Kopecký sáhl ke změnám v sestavě, některé zapříčinily vynucené absence jako v případě Zavadila, Hrabiny nebo Fendricha. Na lavičce zůstali Řezníček, Zapalač či Dedič. Naopak ostrý křest ohněm čekal na mladého Součka.

Domácí favorit začal aktivně, nerozhodilo ho ani zranění Kayamby, který musel po šesti minutách ze hřiště. Hned vzápětí měli Západočeši velkou šanci. Hejda ovšem hlavičkoval vedle branky. Po čtvrthodině hry byla k vidění první branka. Hejda poslal balon za obranu, kde se k němu dostal Čermák a střelou o tyč otevřel skóre – 1:0. Viktoria dál ohrožovala hostující branku. Čermák mohl přidat brzy druhý gól, naštěstí pro hosty prudký centr neusměrnil správným směrem. Opava působila hodně ustrašeně, bez života a k brankáři Hruškovi se téměř nedostávala. Po půlhodině hry to znovu v opavském vápně hořelo. Nicméně Kovařík, Čermák ani Krmenčík balón do sítě neuklidili. Změnu skóre mohl provést Kopic, který se ač tísněn Žídkem dostal ke střele, Šrom ovšem jeho pokus zastavil. Ve 36. minutě se domácí dočkali. Kovařík dostal dlouhý balon, přehodil vyběhnuvšího Šroma a balon skončil v síti – 2:0. A mohlo být ještě hůře. Po dělovce Chorého podržela Šroma tyč.

Do druhého poločasu nastoupil místo Svozila Zapalač, ale gól dala Plzeň. Zpoza šestnáctky se trefil umístěnou střelou Limberský. V 53. minutě hlavičkoval volný Kovařík do břevna. A znovu branková konstrukce, tentokrát po zásahu Chorého. V 62. minutě o sobě dala vědět Opava, Dedičovu hlavičku ale vyrazil Hruška na roh. Vraždění neviňátek pokračoval. Chorý měl na hranici šestnáctky prostor a technickou střelou zvýšil na 4:0. Domácí mohli vedení navýšit, ovšem gól se jim vstřelit nepodařilo. Rozkývá pátá porážka v řadě a hlavně bezzubý výkon trenérskou židli pod koučem Ivanem Kopeckým?

Plzeň – SFC Opava 4:0 (2:0)

Branky: 14. Al. Čermák, 36. J. Kovařík, 46. Limberský, 68. Chorý.

Rozhodčí: Zelinka – Flimmel, Vlček. ŽK: Čermák - Juřena, Helebrand, Mondek. Diváci: 8113

Plzeň: A. Hruška – Řezník, Hejda, Brabec, Limberský – Kalvach, Hořava – Kayamba (7. Kovařík), Al. Čermák (83. Janošek), J. Kopic – Krmenčík (33. Chorý). Trenér: Pavel Vrba

Opava: Šrom – Helebrand (64. Řezníček), Simerský, Svozil (46. Zapalač), Žídek – Souček (56. Dedič), Schaffartzik – Jurečka, Jursa, Mondek – Juřena. Trenér: Ivan Kopecký.