Největší výjezd v sezoně mají fanoušci Baníku Ostrava za sebou. Zhruba dva a půl tisíce jich podporovalo svěřence Ondřeje Smetany v pátečním utkání 8. kola FORTUNA:LIGY v Olomouci, kde Slezané nakonec gólem Ladislava Almásiho uhráli bod za remízu 1:1.

Jak to bývá v posledních letech zvykem, hosté dostali na Andrově stadionu celou severní tribunu. Většina přijela auty, necelé dvě stovky využily vlak. V Expresu 140 Ostravan měli baníkovci vyhrazené poslední tři vozy.

Na stadionu, kde nakonec přišlo celkem 8613 diváků, porazili svými chorály a hlasivkami i domácí většinu. „Jsem zvědavý, jestli bude i pyro, když ho zakázali,“ ozvalo se před stadionem z úst jednoho z fanoušků v narážce na to, že pod hrozbou finančních sankcí se nesmí pyrotechnika při fotbalových utkáních používat.

Zákaz nezákaz, pyro bylo. „Zdravíme všechny zákonodárce. Politici, jak je zvykem, jedou svoje a my na tribunách taky,“ okomentovali po napínavém utkání fotku s choreografií na facebooku Chachaři.cz.

Velké dojmy si z duelu odnesl právě jediný střelec Baníku Ladislav Almási, který se prosadil stejně jako o šest dní dříve v Teplicích. „Bylo to hrozně emotivní, nevím, jestli jsem vůbec někdy takový zápas zažil. Říkal jsem klukům, že kdybychom mohli hrát ještě jeden, šel bych do toho,“ uvedl Almási.

„Celý zápas byl dost vypjatý, protože oba týmy chtěly vyhrát, dělaly pro to maximum. Ale zákeřnost tam nebyla ani na jedné straně. Velmi těžký zápas, ale strašně jsem si ho užil, protože byla neskutečná atmosféra,“ ocenil fanoušky slovenský útočník.

Podobně mluvil i trenér Sigmy Václav Jílek, jinak rozmrzelý z výkonu rozhodčího. „Divákům bych chtěl poděkovat, protože se tu vytvořila fantastická kulisa. A nebylo to jen díky hostujícím fanouškům, od kterých se to při venkovních zápasech tak nějak očekává, byla tu velká podpora i ze strany domácích. Myslím, že byli hodně cítit a jsme rádi, že přišli,“ řekl ještě před svým hodnocením dění na hřišti Jílek.

Baník v duelu prohrával od 10. minuty po gólu Martina Hály. Ve druhé půli byl blízko červené karty ostravský křídelník Yira Sor, sudí Tomáš Klíma však druhý žlutý kartonek po jeho stažení Zmrzlého nevytáhl. Naopak o 24 minut později vyloučil domácího Zifčáka po souboji s obráncem Svozilem. Šest minut před koncem srovnal Ladislav Almási.