Dnes od 17 hodin se ve Vítkovicích pokusí postoupit přes Bohemians do finále a přiblížit se na jediný krok pohárové Evropě.

Ostravští fotbalisté měli po dlouhých letech štěstí na los a po vítězném čtvrtfinále proti Liberci budou mít rovněž v semifinále v zádech domácí publikum.

„Vnímáme to samozřejmě jako velké plus, protože naši fanoušci jsou vždy naším dvanáctým hráčem. Věřím, že jich přijde znovu hodně a poženou nás za výhrou,“ hodnotí situaci kouč Bohumil Páník.

V kabině jsou už všichni nažhavení. Baník postoupil do semifinále domácího poháru po třinácti letech. Tehdy v něm zvítězil nad Hradcem Králové 2:0, aby ve finále v květnu 2006 podlehl Spartě 0:1. Poslední triumf se tak datuje po výhře 2:1 nad Slováckem do roku 2005.

SEMIFINÁLE POHÁRU

„Věřím, že přijde zase hodně lidí, protože Baník je po dlouhé době v semifinále poháru a pokud se nám povede postoupit, tak to bude něco neuvěřitelného,“ řekl stoper Baníku Patrizio Stronati, který se výrazně podílel na nedělní ligové výhře 2:0 nad Opavou. „V derby jsme do toho šli naplno a ani v poháru nesmíme polevit. To by byla chyba. Musíme jít ještě více na krev,“ prohlásil Stronati

„Čeká nás nevyzpytatelný soupeř. Rozhodně bych ho nenazýval outsiderem. Bude to strašně těžký zápas. Bude to o nás, jak k tomu přistoupíme, jak budeme hrát. Když jako poslední zápasy, tak bych se toho nebál,“ řekl záložník Baníku Robert Hrubý.

Kromě Bohemians byly v osudí ještě Sparta a Slavie. „Los jsem sledoval. Nechtěli jsme jet třeba na Slavii, ale jinak nám to bylo vcelku jedno. Chtěli jsme hlavně hrát doma před fanoušky, to je pro nás velká síla,“ dodal Hrubý.

„Poslední dobou mají výborné výsledky, vrátili se jim zranění hráči. Bude to těžké,“ upozornil kouč Baníku Bohumil Páník. „Nadechli se, mají velkou motivaci, stejně jako my. Oba kluby jsou v podobné situaci, taky dlouho nebyly takhle daleko,“ pokračoval Páník.

OTAZNÍKY V SESTAVĚ

Zdravotní problémy mají Milan Baroš a Jakub Šašinka. Dlouhodobě zraněný je Martin Šindelář, derby navíc nedohrál střelec vedoucí branky Dame Diop. „Do zápasu půjdou ti, kteří jsou stoprocentně zdraví,“ uzavřel kouč Baníku Bohumil Páník.

Ten bude mít naopak k dispozici Martina Filla a Jiřího Fleišmana, kteří mají v lize stop kvůli žlutým kartám. Ty se však v domácím poháru nepočítají. Lístky na důležitou bitvu jsou stále k dostání v obvyklých předprodejích, majitelé permanentek mají vstup zdarma.

Připomeňte si v přiložené fotogalerii atmosféru nedělního slezského derby v Ostravě: