Domácí museli litovat šance Kobzy, který z blízkosti hlavou přestřelil. „Možná kdybychom tou hlavou šli do vedení, vypadalo by to jinak,“ přiznal trenér Hlučína Ondřej Smetana, který pak sledoval, jak se na branku jeho týmu valí jeden útok za druhým.

Proti ráně Riga se vytáhl výborně chytající gólman Kolenko, který mužstvo několikrát podržel. Další pokusy pak hlučínská defenziva zablokovala. To platilo do 35. minuty, kdy prolomil smůlu Almási a hlavou poslal míč do sítě.

Fotbalisté Baníku Ostrava (v modrém) proti Slovácku.
Hrdina Baníku věnoval góly otci. Jen začátek, slíbil. Jak se brání spoluhráčům?

„To tak bývá. Škoda. Připravovali jsme se na něj, tam jsme ho měli mít lépe obsazeného,“ věděl Smetana krátce poté, co se právě s Almásim objal a prohodil pár slov, jelikož to byl právě on, kdo kanonýra před dvěma lety do Ostravy přivedl.

„Říkal mi, proč se zrovna proti němu musím chytit, jestli jsem to nemohl nechat na jindy. Ale na gól čekám dost dlouho, takže jsem rád, že to padlo,“ oddechl si slovenský útočník, který druhý gól v závěru zaznamenal patou. Podle svých slov chtěnou.

„Každému útočníkovi to pomůže, ale jinak dělám to stejné, jako dřív. Věřím, že góly přijdou i v lize,“ zadoufal. „Jsme rádi za výhru, protože všichni víme, jaké ty pohárové zápasy jsou, soupeř byl dobře připravený, chtěli tvořit, nenakopávali, ale kvalita se ukázala. Je tam přece jen rozdíl dvou lig,“ dodal Almási.

Trenér Baníku Ostrava Pavel Hapal.
Kouč Baníku Hapal po výhře: Z první půle jsem nervózní. S Bitrim byla práce

Spokojený byl i kouč Baníku Pavel Hapal, jemuž asi nejvíce zatrnulo po hodině hry, kdy Markovič famózně zasáhl proti tutovce Smékala. „Nikdo to tady neměl jednoduché, ale rozhodnout jsme mohli dříve. V první půli jsme měli tři stoprocentní šance. Takhle soupeř cítil příležitost, my vzadu nechtěli chybovat. Až druhý to rozlouskl,“ hodnotil Hapal.

FC Hlučín – Baník Ostrava 0:2 (0:1)

Branky: 35. a 84. Almási. Rozhodčí: Zaoral – Hurych, Pospíšil. ŽK: Ptáček, Tomšů – Almási. Diváci: 2170.

Hlučín: Kolenko – Hasala, Holzer, Kolaska – Wala, Mládek (70. Buchvaldek), Kovala, Moučka, Kobza (58. Kania) – Ptáček (58. Tomšů), Smékal (85. Levčík). Trenér: Smetana.

Baník Ostrava: Markovič – Ndefe, Frydrych, Pojezný – Buchta, Kaloč (70. Ewerton), Tetour (58. Boula), Rigo, Madleňák – Tanko (58. Kubala), Almási (87. Fadairo). Trenér: Hapal.