Jiří Pavlenka, Michal Frydrych, Patrizio Stronati, Dyjan Carlos de Azevedo, Davor Kukec, nebo dnešní asistent Ondřeje Smetany Jan Baránek. To byly hlavní postavy mužstva, jimž šéfoval z lavičky tehdy mladý kouč Martin Svědík.

A tato parta ukončila dvouletou domácí neporazitelnost rivala, v němž byly osobnosti jako Pavel Kadeřábek, Radoslav Kováč, Lukáš Mareček, Marek Matějovský, Bořek Dočkal, či David Lafata. Úderné ofenzivě soupeře však Baník úspěšně čelil díky vlastní obětavosti, výkonu brankáře Pavlenky i štěstí.

To hosty podrželo především před pauzou, kdy Lafata trefil tyč. „Byla to hodně dlouhá série, ale každá jednou končí, tak jsme ji ukončili," řekl Jiří Pavlenka. „Myslím, že jsme předvedli výkon, za který se vůbec nemusíme stydět. Sparta sice měla tlak, ale k ničemu vážnému jsme ji nepustili. Chtěli jsme tady uhrát bod, máme tři, takže spokojenost," dodal.

| Video: Youtube

Baník si tím v úvodu sezony pomohl v záchranářských bojích a odrazil se k výbornému podzimu, který zakončil na páté příčce. „Pro nás Ostraváky je vždycky příjemné uspět na Spartě. Jeli jsme sem s tím, že nechceme být fackovacím panákem jako v minulých ročnících a myslím, že se to povedlo. Série sparťanské domácí neporazitelnosti byla dlouhá, ale je to jenom statistika,“ byl rád Tomáš Bernady, který byl v té době kvůli chybějící licenci Martina Svědíka oficiálně veden jako hlavní trenér.

I v sobotu může Baník ukončit jednu sérii. Na Letné, kde od rozdělení Československa vyhrál jen čtyřikrát (třikrát v lize a jednou v poháru), padl v posledních osmi zápasech v nejvyšší soutěži. Přinese 2. duben 2022 vylepšení této statistiky?