Jihlavský odchovanec a levonohý stoper podepsal ve slezském klubu smlouvu na čtyři a půl roku. „Měli jsme ho dlouhodobě v hledáčku, je to mladý a perspektivní hráč už se zkušenostmi z reprezentačních výběrů. Těší nás, že se rozhodl pro Baník, protože o něj mělo zájem více klubů,“ uvedl pro klubový web sportovní ředitel Baníku Alois Grussmann.

Utkání 15. kola první fotbalové ligy: Baník Ostrava - Viktoria Plzeň, 20. listopadu 2012 v Ostravě. David Lischka z Ostravy, Jiří Fleišman z Ostravy, Pavel Buchta z Plzně Filip Kaloč z Ostravy.
První příprava Baníku: Odchod Sora na spadnutí, sebevědomí mladíků a boj o tyče

„Hostování v Pardubicích je pro něj dalším postupným krokem ve sportovním vývoji. Dostává se o patro výše do ligového týmu, bude si už půl roku zvykat na ligové tempo, bude více na očích a věříme, že ho tohle angažmá opět o něco posune,“ dodal Grussmann. Administrativně by měl být přestup uzavřen v pondělí.

Naopak vynucenou změnu museli trenéři udělat v případě své opory Daniela Tetoura. Sedmadvacetiletý záložník laboruje se svalovým zraněním, které ho limituje v tréninku, a jelikož se jeho stav na soustředění v tureckém Beleku nelepšil, vedení klubu se ho rozhodlo poslat domů.

Utkání 2. kola první fotbalové ligy: Baník Ostrava - Fastav Zlín, 1. srpna 2021 v Ostravě. (zleva) Nemanja Kuzmanovic z Ostravy a David Lischka z Ostravy se radují z gólu.
Lischka zpět v Baníku: Rukojmím Sparty jsem se necítil, rozloučení bylo v dobrém

„Má určité svalové obtíže a rozhodli jsme se, že bude lepší, když poletí domů a v Ostravě absolvuje podrobnější vyšetření zraněné partie,“ vysvětlil klubový lékař Baníku Martin Mohyla.