Předchozí
1 z 15
Další

JAN LAŠTŮVKA

Jan LaštůvkaJan LaštůvkaZdroj: FC Baník Ostrava

– 3 –

Někdo mu vyčítá přihrávku na Kaloče před prvním gólem, s ní si ale měl kapitán reprezentace do 21 let poradit. Ani s dalšími góly nemohl veterán nic dělat. Naopak několikrát tým ještě podržel, dvakrát mu pomohlo břevno. Jako jeden z mála obstál.

MUHAMMED SANNEH

Muhammed SannehMuhammed SannehZdroj: FC Baník Ostrava

– 4 –

Trenér Pavel Hapal jeho výkon chválil, nicméně nešlo si nevšimnout, že zejména z Lukáše Haraslína měl velkou hlavu. V úvodu ho zbytečně fauloval za žlutou kartu, v dalším průběhu tak musel být opatrnější, což mu neprospělo. Byl v zajímavých situacích před brankou Sparty, gólový centr ale nevykouzlil.

ENEO BITRI

Eneo BitriEneo BitriZdroj: FC Baník Ostrava

– 5 –

Sparta není albánská liga, Frýdek-Místek, ani Pardubice. Jediná zimní posila Baníku narazila na českou realitu. Souboje zvládal, ale rozehrával často jen nákopem, nestíhal rychlostně. Opět žlutá karta, sám málem před pauzou skóroval, ale zaváhal u druhé i třetí branky. Pak se nechal kvůli zranění vystřídat.

JIŘÍ FLEIŠMAN

Jiří FleišmanJiří FleišmanZdroj: FC Baník Ostrava

– 2 –

Jediný na straně Baníku, jehož výkon snesl opravdu vysoká měřítka. Přehled, klid, důraz, síla v osobních soubojích, skvěle zahrávané rohy… Osmatřicetiletý veterán byl jedním z nejlepších hráčů na place vůbec. Klobouk dolů. Mladí se mají co učit.

KAREL POJEZNÝ

Karel PojeznýKarel PojeznýZdroj: FC Baník Ostrava

– 4 –

Aktuálně ho nezdobí ideální forma. Jistota, jakou oplýval na podzim, nebo ještě na startu jara, je pryč. Určitě mohl udělat víc proti přihrávce před druhou brankou. Při rozehrávce několikrát chyboval, v defenzivě mu v některých soubojích chyběla důslednost.

JAN JUROŠKA

Jan JuroškaJan JuroškaZdroj: FC Baník Ostrava

– 4 –

Střídal Sanneha, post za post, ale jen zapadl do zajetých kolejí zápasu a výkonu Baníku. Nevyhnul se několika nepřesnostem, do závažnější možnosti před brankou Sparty se nedostal, vzadu vyloženě nechyboval, ale nic víc.

JIŘÍ BOULA

Jiří BoulaJiří BoulaZdroj: FC Baník Ostrava

– 4 –

Přišel na hřiště jako náhrada za Bitriho, když se Kaloč musel zatáhnout na stopera. Směrem dopředu se od něj nic nečekalo, určitě neměl být tím, kdo rozhýbe rozehrávku, nebo ofenzivu Baníku. Své si odehrál.

FILIP KALOČ

Filip KaločFilip KaločZdroj: FC Baník Ostrava

– 4 –

Jestli bude chtít být tahounem reprezentační jednadvacítky na letním Euru, musí přidat. Nejde jen o chybu při první brance, často se dopouštěl nepřesností a zároveň nestíhal bránit. Po zranění Bitriho dohrával na stoperu.

CADU

Brazilec Cadu v dresu Baníku Ostrava.CaduZdroj: Deník/VLP Externista

– 5 –

V prvním poločase se ještě dostal do pár průniků, ale nic z toho nebylo, kolikrát spíše starosti po ztrátě míče. Po jednom z faulů měl dostat žlutou kartu. Jasný adept na brzké střídání, což potvrdil ve druhé půli, kdy se ze hřiště vytratil úplně.

NEMANJA KUZMANOVIČ

Nemanja KuzmanovićNemanja KuzmanovićZdroj: FC Baník Ostrava

– 4 –

Na své jubilejní sto padesáté ligové utkání nebude vzpomínat rád. Nejen kvůli výsledku. Do hry přišel, ale moc nepřispěl, a když mohl dát naději na body, v dobré pozici se úplně ustřelil. Nevynikal ani svou bojovností, působil odevzdaně.

SRDJAN PLAVŠIČ

Srdjan PlavšičSrdjan PlavšičZdroj: FC Baník Ostrava

– 4 –

Snahu a chuť něco udělat i za neuspokojivého skóre se mu upřít nedala, nejednou se pokoušel sám něco vymyslet, ale realizace těžce pokulhávala. Centry nacházely jen rukavice gólmana Kováře. Je jen stínem podzimního sebe sama.

MATĚJ ŠÍN

Matěj Šín (FC Baník Ostrava, 13. 2. 2022).Matěj ŠínZdroj: FC Baník Ostrava

– 4 –

V minulých zápasech byl tahounem, tentokrát to nebylo ono. Zdaleka nebyl tolik vidět. Dopouštěl se často i nepřesností, kazil, v defenzivě nebyl důrazný. Měl první velkou šanci Baníku, ale minul. V osmnácti letech má ale talent na občasný slabší výkon právo.

MUHAMED TIJANI

Muhamed Tijani (FC Baník Ostrava)Muhamed TijaniZdroj: FC Baník Ostrava

– 5 –

Totální omyl. Jestli si trenéři mysleli, nebo doufali, že jeho zařazení do zápasu s průběhem nějak pohne, tak se krutě spletli. Kdyby člověk neviděl výčet střídání, ani by nepoznal, že na hřišti mladý útočník byl. Navíc si nesmyslnou zbytečnou žlutou kartu.

LADISLAV ALMÁSI

Ladislav AlmásiLadislav AlmásiZdroj: FC Baník Ostrava

– 3 –

Evidentně mu k optimální pohodě a kondici ještě něco chybí, ale okolnosti donutily slovenského reprezentanta nastoupit. A na hřišti nechal vše. Bojoval, rval se s obranou Sparty, byl neustálým nebezpečím. Měl vyloženou šanci, po zákroku Sörensena na něj se měla pískat penalta.

JIŘÍ KLÍMA

Jiří KlímaJiří KlímaZdroj: FC Baník Ostrava

– 4 –

Neprokázal, že mu nižší pozice vyhovuje víc, než hrot útoku. Měl několik možností, kdy mohl spoluhráče dostat přesnou nahrávkou, či centrem do šance, ale kromě Šína před pauzou nic. Měl i potíže s bráněním. Sám svou příležitost ve druhé půli zahodil. Navíc předvedl nevybíravý faul na Mejdra.