Na to se nedá koukat, hartusili fanoušci. Jenže to nebylo kvůli tomu, co předváděli fotbalisté na hřišti. Česká metropole se v sobotu pomořila do hustého mlžného oparu, který znepříjemňoval požitek z večerní bitvy Sparty s Českými Budějovicemi.

Nejhorší to měli diváci u televizních obrazovek. Hráči se při záběru z hlavní kamery doslova ztráceli před očima a chvílemi nebyl vidět ani míč. Rozhodčí u videa si klidně mohl odskočit na párek, stejně by mu nic neuteklo.

„Ta mlha mě pěkně s… V TV prý není nic vidět. Snad nebude muset něco zkoumat VAR. To by bylo k ničemu. Jo, vlastně…,“ vtipkoval na Twitteru Vory.

Pavel Černý z Pardubic se raduje z gólu proti Plzni
Slavia využila zaváhání Plzně, lídra stáhla na dva body. Dotírá i třetí Sparta

Videorozhodčí Kocourek si během zápasu stěžoval, že nevidí úplně všechno. Dvacet minut před koncem ale přece jen musel na zamlženém monitoru řešit penaltovou situaci pro Sparty. Na záběrech nakonec rozluštil, že k faulu na sparťanského útočníka Kuchtu došlo ještě před šestnáctkou. Červené kartě ale hostující Čavoš neunikl.

Mimochodem, mlha v sobotu ovlivnila i odpolední utkání mezi Teplicemi a Libercem. Kvůli ní se většina druhého poločasu na Stínadlech dokonce hrála bez videorozhodčího.

Choreo, které svět neviděl

Každopádně na sociálních sítích se ten jen hemžilo vtipnými komentáři na utkání na Letné. „Prý hraje Sparta. Mohl bych to vidět?“ přál si jeden z fanoušků u monitoru. „Nemělo by se to utkání přeložit na jindy? Budějice stejně se Spartou nevyhrajou, ale nerad bych, aby nám nějaký hráč zabloudil a u Metronomu spadnul do řeky…,“ reagoval další uživatel.

Fanoušci na tribunách se i přes horší viditelnost snažili fandit a podporovat Spartu. „Choreo, které svět neviděl,“ naťukal pod fotku z tribuny Petr Kunc. „Sice vás nevidíme, ale rozhodně o vás víme,“ vzkázal fanouškům oficiální twitterový účet Sparty.

Majitel Sparty Daniel Křetínský
Půlmiliardová díra v klubové kase. Sparta vykázala astronomickou ztrátu

Výroční zápas v retro dresech zahalený do husté mlhy nakonec Sparta ovládla a vyhrála 1:0. Jediným přesným střelcem byl už v první půli Haraslín.

Nedávno mlha padla i na Uherské Hradiště. Úvod zápasu Evropské konferenční ligy Slovácka s Kolínem nad Rýnem se několikrát posouval, nakonec se hrát začalo, ale pak se zápas přerušil a dohrával až druhý den. I duel na Spartě hraničil s regulérností.