Sehrané tvůrčí duo Petr Kolečko (scénář) – Jan Prušinovský (režie) vytáhlo ale další silný trumf a celé Česko se každé pondělí válí u obrazovek smíchy. Seriál Most! se stal okamžitě hitem a probírá se nejen na sociálních sítích a v hospodách, ale také mezi fotbalisty FORTUNA:LIGY. A to i během zimních soustředění v Turecku nebo Španělsku.

Své si třeba zažívá zkušený obránce ostravského Baníku Jiří Fleišman (na snímku níže), který je s Mostem spjatý doslova pupeční šňůrou.

Jiří Fleišman v dresu Baníku Ostrava.Zdroj: Deník / Lukáš Kaboň

„Je to náš Luďan,“ smějí se dva spoluhráči Milan Baroš a Jan Laštůvka, kteří nepochybují o tom, že řada hlášek ze seriálu opět zlidoví. „Dycky Most se u nás ponese celým jarem,“ prorokují dva bývalí reprezentanti.

Mostecký rodák Jiří Fleišman je stále velkým patriotem severočeského města. „Žil jsem tam do svých pětadvaceti let. Našel jsem si tam manželku, rodiče v Mostě stále bydlí, žije tam můj brácha. I když už bydlím v Liberci, stále tam pravidelně jezdím. Během letní dovolené klidně i na týden,“ přiznává.

Obránce Jiřího Fleišmana a stopera Martina Šindeláře si na soustředění v Turecku pojistilo vedení Baníku Ostrava, které s nimi podepsalo nové kontrakty.
Pojistili si zkušené beky! Baník nadále počítá s Fleišmanem i Šindelářem

Seriál u něj předčil veškeré očekávání. „Myslím, že to v Mostu už není tak hrozné, jako kdysi. Některé věci tam jsou samozřejmě trošku přehnané, je třeba brát seriál i s nadhledem a humorem, ale plno věcí tam je fakt, jako z reálu. Já se u toho neskutečně bavím a mám radost, že stejně na tom jsou i spoluhráči a známí, kteří Most tak dobře neznají,“ míní Jiří Fleišman.

Jiří Fleišman.Zdroj: Deník / Lukáš Kaboň

Nejvíce oceňuje, že se seriál natáčel na konkrétních místech, která zná od dětství. „Ta autentičnost je skvělá. Hned vedle restaurace Severka je hřiště, kde jsem začínal s fotbalem. Kolem Severky jsem chodil po každém tréninku k babičce. Ve třetím díle zase byla zachycena Meduza (kulturní dům), na který jsem se díval z okna našeho bytu.“

Výběr lidí na komparz i epizodní role byl v mosteckém kulturním domě Repre. Casting trval dva dny a byl o něj velký zájem.
Dycky Most! Podívejte se, kde se natáčel populární seriál

Sám plánuje, že v létě bude muset do Severky, kde tráví hlavní hrdinové seriálu (Luďan, Eda, Franta, Čočkin), určitě zajít. „Dycky Most!“ hlásí pobaveně. Jednu vadu podle něj ale přesto seriál má. „Škoda, že má jen osm dílů.“
Ale kdo ví – Okresní přebor pak také dostal „pokračování“ v podobě filmu.

Ilustrační foto
Hokejoví fanoušci se porvali v tramvaji. Zasahovali strážníci a policisté
Fotbalisté Baníku Ostrava - Ilustrační foto.
Baník se loučil vítězstvím. „První půle byla výborná,“ pochvaloval si Páník