I když Baník nakonec na vysněnou výhru nedosáhl, právě výkon Kukece dodává fanouškům naději, že loňské sestupové starosti by se nemusely opakovat.

Přesvědčený o tom je šestadvacetiletý rodák ze Záhřebu. „Je ale důležité, že v obou zápasech jsme podali hodně solidní výkony. Škoda jen, že nemáme o tři body více. V Jablonci jsme měli remizovat a doma vyhrát," řekl Kukec a jedním dechem dodal: „Jsem si ale jistý, že když v těchto výkonech budeme pokračovat, body budou přibývat a loňská sezona se už opakovat nebude."

Jeho bilance v dresu Baníku je doslova brilantní, vždyť z patnácti zápasů dokázal už pětkrát skórovat. Proti Slavii se trefil po opakované střele z přímého kopu. „Byla to asi jedna z důležitějších situací v utkání, protože mým gólem jsme se vrátili do hry. Bylo důležité, že jsme tak rychle odpověděli na úvodní branku Slavie," uvedl Kukec, který se tak stal prvním střelcem Baníku v nové sezoně.

I jeho mrzelo, že tým nedosáhl na tři body. „Dostali jsme se do vedení 2:1, bohužel na konci jsme si nechali dát vyrovnávací branku. Po takovém vývoji duelu je remíza zklamáním. Spokojeni být nemůžeme, Slavii jsme měli porazit," zdůraznil Davor Kukec.

Právě na něm je nejlépe vidět, jak moc mu prospěla tvrdá letní příprava pod vedením trenéra Radka Látala.

Kukec během léta zapracoval na fyzické kondici a bylo ho doslova plné hřiště. „Osobně jsem docela spokojený, v úvodu sezony se mi hraje dobře. Ale jde o tým. Super to bude až v momentě, kdy začneme vyhrávat," dodal Kukec, kterému v hledišti držela palce i manželka se synem.

Čížek: Tomu říkám zahraniční posila

Jen slova chvály a uznání chrlí na adresu Davora Kukece jedna z opor mistrovského celku Baníku z roku 2004 Martin Čížek. „Mně osobně se Davor líbil už na jaře, kdy ale na něm bylo poznat, že mu chybí lepší fyzička a možná i herní praxe," poznamenal Martin Čížek. „Ale už když přišel do Baníku, bylo jasné, že nějaký čas mu to bude trvat. V Řecku moc nehrál, což je pro každého fotbalistu nepříjemné." Jeho angažování mu zvedlo náladu, a to hlavně proto, že Davor Kukec hraje na jeho postu levého záložníka.

„Od doby Petra Tomašáka, kterému kariéru přibrzdilo vážné zranění kolene, v Baníku klasický levák prakticky nebyl. Na tom postu se střídali spíše kluci, kteří to měli přes nohu. A v tom vidím další velký přínos," uvedl Čížek. „Jeho předností je skvělá kopací technika, nebojí se hrát jeden na jednoho. Tak jak to u takových hráčů bývá, má horší defenzivu. Ale to je podle mě normální. I na ní za poslední měsíce zapracoval a patří k nejlepším hráčům Baníku. Takové výkony mají podávat posily z ciziny. Věřím, že mu forma i elán vydrží," poznamenal Čížek.

Sám nechtěl odhadnout, zda se může Chorvat stát hvězdou ligy. „To je těžké a jednotlivci vždycky vyniknou v momentě, když se daří týmu. Pokud bude Baník hrát dobrý fotbal a bude v pohodě, vyniknou i jednotlivci," dodal Čížek.