Byla, a to hodně. Ale nakonec se díky trefě střídajícího Rostislava Planky, jenž na podzim zápas už podruhé rozhodl (poprvé „sestřelil" hned v úvodním kole Krnov), se za nepřehlédnutelného šera rozsvítila na ukazateli skóre u domácího týmu velká jednička, znamenající nejen tři body, ale i udržení se v silném středu tabulky, který bude zřejmě muset až do jara počkat na nějaké to klopýtnutí tria Dolní Benešov, Heřmanice a Frýdek-Místek B.

Tým hrajícího trenéra Davida Valenčina přitom do zápasu proti outsiderovi, který v předchozích třinácti kolech nasbíral pouhé dva body, vstoupil podle očekávání aktivně a už v deváté minutě po Vyležíkově centru měl možnost otevřít brankový účet David Fromelius. Jeho hlavička však skončila nad břevnem.

Hosté začali podle očekávání opatrně, ovšem když přežili kritický moment po faulu na pronikajícího Kulu, jenž snad ani faulem nebyl, ale který rozhodčí Dalibor Bártla vytáhl mimo pokutové území, začali se i oni osmělovat. A dokonce nebyli daleko ani od překvapivého vedení, jenomže Robin Kalod z více než nadějné pozice domácího gólmana Řehulku nepropálil.

A když se o pauze neprosadil Richard Blaževič, jehož pokus zablokoval Robin Bartoš, a útočník Roman Bartoš, jemuž gólovou hlavičku bravurním zákrokem zlikvidoval domácí brankář, udeřili na druhé straně Polanečtí.

A jak jinak než ze standardní situace.

Po přísně odpískaném na faulu na Davida Fromeliuse odcentroval kapitán David Valenčin a na zadní tyči nikým neobsazený postavou nevelký vášnivý rybář Rostislav Planka hlavou ukončil dlouhé čekání na gól.

Dokázal to, co se před ním ve druhém poločase nepovedlo po rohu Nikolu Andrýskovi či útočníkovi Davidu Fromeliusovi, jenž dorážku jiného precizně kopnutého Valenčinova trestného kopu namířil do těla na zemi ležícího Jána Moravčíka, od něhož míč putoval mimo tři tyče Pešákovy branky.

FK SK Polanka – SK Beskyd Frenštát p. R. 1:0 (0:0)

Branka: 78. Planka. Rozhodčí: Bártla – Osička, Čuba. ŽK: Němec, Řehulka – Petr Kaša. Diváci: 100.

Polanka: Řehulka – Piskoř, Andrýsek, Robin Bartoš, Němec – Kula (71. Planka), Valenčin, Cirkl, Vyležík – Moravčík (88. Fukala) – Fromelius.

Frenštát: Pešák – Petr Kaša, Sládeček, Štika (68. Dorňák), Kalod – Kovář, Dobiáš, Marek, Radomír Kaša (62. Čuport) – Roman Bartoš, Blaževič (85. Putorík).