Oba týmy měly k vítězství stejně blízko i daleko, až z toho nakonec vznikla zřejmě zasloužená remíza. Utkání 1. kola moravskoslezského krajského fotbalového přeboru mezi Heřmanicemi a Kravařemi skončilo po výsledku 2:2 dělbou bodů.

V domácím výběru se blýskl dvěma góly novic v kádru na jaře druhého týmu soutěže – Jan Stanovský –, který se podepsal pod obě heřmanické branky, v dresu hostí se o branky podělil Martin Valigůra a Robin Thomas.

Byl to typický první zápas sezony. V Heřmanicích se hrálo bez servítek, z čehož v úvodu profitovali hosté, kteří šli po nenápadné akci a, dá se říct, nepovedené Bitomského střele, kterou však zpracoval a vzápětí zužitkoval už zmiňovaný Valigůra, do vedení.

Z něho se však radovali pouhých pět minut, po faulu na Strojka se na opačné straně pískal pokutový kop, jenž bezpečně proměnil Stanovský.

A stejný hráč strhl hlavou po přestávce a díky přesnému centru Adama Varkočka, který však utkání nakonec kvůli křeči nedohrál, na stranu Heřmanic.

Ovšem o poslední slova se nakonec přihlásil kravařský Michal Vojtek, který nejprve neúspěšně vyzval ke skórování Valigůru (hlavou trefil břevno), ale pak přetaženým centrem našel nepokrytého Robina Thomase, jenž rozhodl o tom, že první body v soutěži se v Heřmanicích musely dělit.

O ty další budou Heřmanice za týden usilovat v Pusté Polomi, Kravaře pro změnu přivítají Polanku.

Více o zápase Heřmanic s Kravařemi čtěte v tištěném vydání Deníku…

FC Heřmanice Slezská – SK Kravaře 2:2 (1:1)

Branky: 27. z pen. a 61. Stanovský – 22. Valigůra, 84. Thomas. Rozhodčí: Kaloč – Futerko, Streit. ŽK: Rozsíval, Strojek – Valigůra, Buchta. Diváci: 150.

Heřmanice: Šráček – Rozsíval, Mooc, Šimáček, Varkoček (75. Mančar) – Mohelník (89. Žitňaský), Strakoš, Valouch (66. Kelnar), Michalák (82. Schwarz) – Strojek, Stanovský. Trenér: Jaroslav Mlčoch.

Kravaře: Hladký – Thomas, Buchta, Šot, Piskoř – Bitomský, Staníček (89. Trušina), Vojtek, Ineman, Vlha (90. Kinnert) – Valigůra (90. Vitásek). Trenér: Jiří Swiech.