Avšak ani Zbrojovka vedená trenérem Ludevítem Grmelou se nenachází v nikterak oslnivé formě a pohodě. Podobně jako Baník získali z úvodních dvou kol čtyři body, jenže v dalších třech střetnutích podlehli postupně Spartě, Příbrami a také Liberci.
Naposledy pak v týdnu s těžkostmi přemohli ve 2. kole Poháru České pošty Uničov 1:0, když vítězství vystřelil svou tečovanou ranou Tomáš Janotka. „Uničov nehrál špatně, snažil se držet míč, byl nepříjemný. Nakonec se ale postupový cíl podařilo splnit," vyjádřil se po utkání trenér Zbrojovky, jehož tým stejně jako o pár dní dřív v lize proti Liberci trápila produktivita.

„Měli jsme několik šancí. Proměnit jen polovinu z nich, tak se nemusíme nijak nervovat a mohli jsme dohrát v klidu. Věděli jsme, že Zbrojovka před lety v Uničově vypadla, i to, že neprošla loni přes Rosice. Nechtěl jsem soupeře podceňovat, ale nedovedl jsem si představit, že bychom nepostoupili," přiznal Grmela.

Klub se ale rozhodl problémy v zakončení řešit a sáhli tak angažování útočníka Jiřího Skaláka ze Sparty. Start vicemistra Evropy do devatenácti let a v současnosti reprezentanta „lvíčat" je však v pondělním zápase nejistý. „Teprve uvidíme, zda naskočí. Nedokážu na to teď odpovědět," říká kouč, kterému se pomalu do sestavy vrací Mezlík s Lutonským. Naopak na marodce zůstávají Kaščák, Sus a Avdič.

Brno i Ostrava před vzájemným soubojem vědí, že je rozděluje pouze skóre a případná výhra by pro kohokoliv byla velkou vzpruhou. „Pohár je pohár, liga je liga. Uničov určitě nebyl nějakou přípravou na ligu. Utkání s Baníkem je samostatným zápasem, který má velkou důležitost pro oba," je si vědom Grmela.

Baník sice má z posledních tří utkání hrozivé skóre 0:12, ale pro brněnského trenéra to nic neznamená. „Je to velmi klamné, takhle jednostranně se na to nelze dívat. Baník nemá špatné mužstvo. Víme, že jejich tým má nůž na krku a proto dá do zápasu naprosto vše," předpovídá Grmela. „Chceme na Bazalech bodovat. Musíme se vrátit k naší hře ze začátku ligy a hlavně proměňovat šance," naznačuje brněnský trenér cestu k úspěchu.

Také ostravský celek uspěl v poháru, když vyřadil 3:1 Kroměříž. Útočník Antonín Fantiš ale ví, že zejména výkon v prvním poločase nebyl dobrý. „Ve druhé půli v Kroměříži jsme se přiblížili hře, kterou chceme praktikovat. Je ale jasné, že proti Zbrojovce ještě musíme přidat, protože nás čeká prvoligový tým. Brno taky třikrát za sebou prohrálo a další zaváhání si, stejně jako my, nemůže dovolit," říká jeden ze tří úspěšných střelců Ostravy v této sezoně.