Sparťané se už otřepali po nečekaně rychlém vypadnutí z evropských pohárů a nyní už mají před sebou jinou metu – zisk ligového titulu! V současnosti jsou druzí, ale oproti Plzni, na jejíž půdě před necelými dvěma týdny uhráli bezbrankovou remízu, zaostávají pouze o skóre.

K jeho výraznému vylepšení přispělo poslední kolo, ve kterém si Sparta poradila s Příbramí 4:0. Ač je výsledek jednoznačný, průběh utkání zdaleka takový nebyl. To koneckonců přiznal po utkání také trenér Letenských Vítězslav Lavička. „V určitou chvíli jsme především ve středu pole ztratili kontrolu nad zápasem. Příbram hrála jednoduše, pozdě jsme reagovali na dlouhé míče a měli jsme příliš laciných ztrát," byl si vědom kouč Sparty. „Zápas jsme zlomili až druhým gólem, kterým dostal soupeř tvrdou ránu. Pak už to byla exhibice," dodal Lavička.

Velmi produktivní se v poslední době jeví především Roman Bednář. Zkušený útočník se trefil proti Brnu, pomohl otočit duel s Bohemians a Příbram sestřelil dokonce dvěma zásahy. „Roman znovu prokázal, že je velmi platným hráčem, i když přijde na hřiště až v průběhu utkání. Za svůj přístup by si zasloužil hrát v základu," připustil Lavička.

I přesto ale Sparta v posledních týdnech výrazně posilovala. Do Frankfurtu sice odešel útočník Václav Kadlec, ale vedení přivedlo z Anderlechtu Lukáše Marečka, z Trondheimu Bočřka Dočkala a také Tomáše Ujfalušiho, který naposledy hrál v tureckém Galatasarayi. Jeho premiérový start v sobotu je však stále nejistý. „Nasazení Tomáše zvažujeme, ale musí být stoprocentně připravený po všech stránkách," vysvětlil Vítězslav Lavička.

Pražský klub jde do utkání s jasným cílem vyhrát, porazit Baník i posedmé v řadě a alespoň do nedělního večera se dostat do čela ligy. Ovšem ani Ostravané, kteří Spartu porazili naposledy před takřka pěti lety, nepojedou do Prahy s poraženeckou náladou. Zvlášť pak po cenném vítězství nad Brnem, kterým utnuli sérii tři drtivých porážek.

„Určitě tam nejedeme jen na výlet s tím, že prohrajeme. Víme, že můžeme pouze překvapit, ale chceme ze sebe vydat vše a uvidíme, na co to bude stačit. Musíme tam jet s pokorou, ale ne se strachem," ví stoper ostravského celku Michal Frydrych.
Na Letnou se chystá i početná skupina slezského klubu, kteří se rozhodli pro „výjezd sezony" zvolit bílé oblečení.

David Hekele