I když šancí měl na pět zápasů. „Jsme v hrubé přípravě, deset dní už pracujeme a jedeme třífázově, protože není čas na to, abychom trénovali jednou nebo dvakrát denně. Liga začíná za pár týdnů a musíme makat naplno. Do zápasu jsme šli z těžké přípravy, a podle toho to trošku i vypadalo,“ popsal trenér Alois Grussmann utkání, které nakonec svými brankami rozhodli Šchön a Šafránek, dva mladíci, kteří přišli na hostování z Českých Budějovic.

Kouč tentokrát nechal odpočívat největší opory mužstva jako Martina Prohászku, Radima Derycha či Tomáše Jakuse a sestavu postavil na mladých hráčích. Týkalo se to hlavně útoku, ve kterém v první půli nastoupili Schön s Fromeliusem a po změně stran dorostenec Žůrek a nováček Kříž ze Slavičína. A s ofenzívou přílišná spokojenost být nemohla. „Co mě mrzí, to jsou góly. Dneska jsme mohli vyhrát 10:0 a kluci si mohli pro sebe udělat takovou pohodu, ale naopak. Pak se nebudeme moci divit, že v lize budou problémy. Protože když takové šance nebudeme dávat, nalomí to psychiku a zase to bude nervózní. Tady ty zápasy musíme zvládat trošku jinak,“ zlobil se Grussmann, který nad „paličstvím“ svých hrotových hráčů jen nevěřícně kroutil hlavou.

„Dneska jsme byli snad sedmkrát sami před gólmanem a z toho musejí padat góly. Ti hráči to mají v hlavách, věřím, že to přijde, ale co by ještě více chtěli.“ Přes všechny tyto chyby ale kouč nakonec hodnotil zápas poměrně pozitivně. „Jsem spokojený. Skončilo to 2:0, sice to bylo jen proti diviznímu celku, ale povzbudivé je, že kluci se do těch šancí dostali. Příště to zase bude o něco lepší,“ dodal Grussmann.

Další zápasy má mužstvo na programu o víkendu. Zúčastní se turnaje v Mikulovicích, kde vedle nich budou startovat ještě domácí hráči, Kravaře a Dolní Benešov. Vítkovice začínají v 11 hodin proti divizním Kravařím a druhý zápas pak odehrají podle výsledku s jedním z druhé dvojice. Vítkovice - Bolatice 2:0 (2:0). Branky: Šafránek, Schön. FC Vítkovice: Paleček (60. Vaclík) - Kroker, Šafránek (46. Hromkovič), Ditrich, Cverna - Valášek, Švec (15. Planeta), Motyčka, Novák - Schön (46. Žůrek), Fromelius (46. Kříž).