Trenér Karel Večeřa vyřadil obránce Lisického, záložníky Švrčka s Fickem a útočníka Galajdu. „Ficek se Švrčkem se budou připravovat s juniorkou, o Lisického má znovu zájem Třinec a vypadá to, že se tam náš obránce na podzim objeví. Galajda bude asi hostovat v Dukle Praha, oba už jsou v nových působištích,“ doplnil Večeřa.

Ve výpravě je pětadvacet hráčů, její první zastávkou bude Chotěbuz, kde už dnes a v úterý čekají hráče první dvě utkání. Další dny stráví Baník na soustředění nedaleko Drážďan.

„Hned v sobotu po prvním zápase se přesuneme do Höchendrofu, kde absolvujeme zbytek soustředění,“ uvedl generální sekretář a vedoucí A-mužstva Tomáš Trucha.

Energie Chotěbuz je třináctý tým loňského ročníku bundesligy a mezi německými soupeři není zrovna v oblibě. „Neznám mančaft, který by do Chotěbuze jel rád, ani její fanoušci se zrovna netěší oblibě. Hraje se tam špatně, v kádru mají hodně cizinců, zkrátka je to velmi těžký soupeř,“ řekl Václav Svěrkoš. Chotěbuz se loni nemohla pochlubit zrovna nejpovedenější sezonou v bundeslize, a tak přišla obrovská proměna kádru. Rumunští střelci Munteanu a Radu přestoupili do WfL Wolfsburg, Gunkel zamířil do druholigové Mohuče, Kanaďan McKenna bude hrávat stejnou soutěž za Kolín nad Rýnem. Jugnickel odešel do Drážďan, Schöckel do Wehenu a Brazilec Sidney už patří Offenbachu. Angažmá si hledají Ghaňan Aidoo a také Thoms s Neumannem. Vedení klubu angažovalo řadu posil, ale jedná se vesměs o málo známé hráče. Přišli Kypřan Aloneftis, Bulhař Angelov a Rangelov, Rumun Burca, Chorvat Ipsa a němečtí fotbalisté Lerchl, Wachsmuth a gólman. Čerstvým úlovkem vedení je pak Dán Sörensen, který hrál v Midtjyllandu s někdejším brankářem Baníku Raškou. Celkově je v týmu 20 zahraničních hráčů (čtyři Poláci, tři Chorvaté, dva Bulhaři, Bosňan, Brazilec, Maďar, Francouz, Makedonec, Rumun, Albánec, Číňan, Kypřan, Kamerunec a Dán). Trenérem mužstva je Petrik Sander. V rámci loňského soustředění Baníku skončil zápas remízou 2:2.

Hráčský kádr Baníku pro soustředění v Německu: Buček, Bernády, Vašek, Řezník, Lukeš, Bolf, Bystroň, Mišinský, Zapalač, Zeher, Rajtoral, Cigánek, Tesařík, Varadi, Čoupek, Magera, Marek, Pavlík, Mucha, Metelka, Tchuř, Svěrkoš, Ricka, Böhm, Koubek.