Ostravský tým se v Höckendorfu, malé vesnici poblíž Dráždan, už zabydlel a úspěšně bojuje i s úmorným vedrem. „Hodně dbáme na pitný režim, který je při těchto teplotách klíčový,“ poznamenal ostravský Karel Večeřa. V pondělí dokonce posunul dopolední trénink na brzkou ranní hodinu, aby se tým vyhnul námaze na poledním slunci.

„Taková dřina by se asi minula účinkem,“ pokyvoval Večeřa. Je rád, že se dnešní utkání odehraje až od 18 hodin. „Dříve bychom asi ani hrát nechtěli, přece jen teploty okolo čtyřiceti stupni nad nulou nejsou pro fotbal ideální.“ Do dnešního utkání s největší pravděpodobností nastoupí Baník v silnější sestavě než v sobotu. Na hřišti by se tak mohli objevit i Martin Lukeš, Václav Svěrkoš nebo David Bystroň, kteří v sobotu nenastoupili. „Neříkám, že to bude na celý zápas, ale určitě by se do hry zapojit mohli,“ poznamenal Večeřa, kterému kazí v Německu náladu zdravotní problémy některých klíčových hráčů.

Problém se svalem sužuje Reného Bolfa. Zcela fit není ani další klíčový muž defenzivy David Bystroň, který po operaci třísel dohání tréninkové manko. „To mě mrzí, protože v sobotním utkání s Chotěbuzí bylo vidět, že nám spolupráce ve středu obrany vázla. Bylo vidět, že s tak mladou stoperskou dvojici je těžké proti tak kvalitnímu soupeři hrát a uspět,“ poznamenal Večeřa.

„Kluci ale získali další cenné zkušenosti, což je také dobře. Přece jen hráli proti bundesligovému soupeři.“ Chotěbuz by měla proti Baníku tentokrát nastoupit v kombinované sestavě, tedy i s hráči z širšího kádru. „Jasno je i o změně pro sobotní utkání, kdy se nakonec střetneme s druholigovým Aue,“ dodal vedoucí mužstva Baníku Tomáš Trucha.