„Jsem rád, že jsme to zvládli. Máme totiž za sebou hodně náročný týden, kdy jsme makali třífázově a kluci toho už opravdu měli plné brýle. Šanci zahrát si dostali opravdu všichni a postavili jsme dvě kombinované jedenáctky. Pro hráče to tak byla příležitost ukázat, že hrát ve Vítkovicích si opravdu zaslouží,“ popsal turnaj trenér Vítkovic Alois Grussmann.

V Mikulovicích se opět objevilo několik hráčů na zkoušku, ale kdo z nich nakonec kádr posílí, o tom je ještě předčasné mluvit. „Samozřejmě máme vytypováno několik fotbalistů, ale prozatím nemá smysl mluvit o nich konkrétně. Nikdo z nich není zatím podepsaný a uvidí se, jak si povedou v dalších utkáních,“ řekl trenér druholigového celku. Tým je letos opravdu v časovém presu, protože soutěž začíná už za pár týdnů.

„Program je opravdu našponovaný a celá příprava je taková narychlo. Stále musíme pracovat třífázově, ale nyní se už chceme zaměřovat především na rychlost a výbušnost,“ poznamenal Grussmann. Po sobotním turnaji dostali hráči den volna, ale v pondělí už opět nastoupili do přípravy. A dnes je čeká další utkání, tentokrát na Slovácku, které ještě loni hrálo první ligu.

„Oni jsou přece jen někde jinde, protože nejvyšší soutěž skončila o dost dříve než druhá liga. Ale od utkání si slibuji, že mi řekne dost podstatné věci o stavu jednotlivých hráčů a budu moci začít pracovat na zúžení kádru. Pro kluky, kteří jsou tady na zkoušku, je to jedna z posledních šancí, aby přesvědčili, že si druhou ligu zaslouží hrát,“ dodal Alois Grussmann.