Kvůli postupu českých fotbalistů na světovém šampionátu v Kanadě musel Ladislav Mičola na chalupu koupit satelit, ale investice určitě nelituje. „Byl to nádherný zápas, ještě teď mi běhá mráz po zádech,“ rozplývá se Ladislav Mičola, který utkání sledoval s manželkou a přáteli. „Bylo krásně, tak jsem televizi přestěhoval na zahradu,“usmíval se.

Jeho syn Tomáš udělal všem českým fanouškům velkou radost už ve čtvrté minutě, kdy vstřelil klíčový gól utkání. „Moc jsem Tomášovi ten gól přál. Celý šampionát jsem bezmezně věřil, že jeho čas přijde. Ale super hrál celý tým, je vidět, že kluci táhnou za jeden provaz. Týmová soudružnost je podle mě naší hlavní zbraní,“ míní Mičola starší.

Se synem mluvil hned po zápase. „Byl moc šťastný a na dálku pozdravoval všechny kamarády a ty, co mu drží palce. Z atmosféry mistrovství je doslova unešen. Moc celému týmu tenhle úspěch přeji. Stojí za ním totiž velká dřina,“ poznamenal Mičola, kterému ani není líto, že se nevypravil do Kanady. „Chvilku jsme to zvažovali, ale nikdo podobný úspěch nečekal. Navíc Tomáš byl zraněný, měl problémy s kotníkem a nominaci neměl do poslední chvíle jistou, takže jsme nic neplánovali,“ mínil Mičola.

Finálový zápas bude sledovat a opět s rodinou a přáteli už doma v Opavě. „Už se těšíme. Je asi zbytečné říkat, jak moc klukům budeme držet palce. Jsou blízko obrovskému úspěchu, který český fotbal tolik potřebuje,“ poznamenal Mičola, který je na syna patřičně hrdý. „V takových chvílích si vzpomenete i na všechny trenéry, kteří ho vedli. To, že tam nyní hraje, je samozřejmě i jejich zásluha,“ podotkl Mičola. „Tomášovi určitě pomohl přestup z Opavy do Baníku Ostrava, kam jej přivedl Pavel Hadamczik. Dobře si pamatuji, jak nás přesvědčoval, že to je pro Tomáše ten správný krok. Měl pravdu. I Baníku vděčí za to, kde momentálně je,“ dodal Mičola.