Čtvrtý celek loňského krajského přeboru začal tento týden s přípravou na novou sezonu, ve které by stále chtěl hrát na špici soutěže. Trenéru Zdeňku Svatonskému se na prvním tréninku hlásily všechny opory, a navíc spousta mladých hráčů.

„Vytáhl jsem si z dorostu pět kluků a další tři mladíci jsou tady na zkoušku z Vítkovic. Všichni dostanou šanci a uvidíme, kdo se nakonec prosadí,“ řekl kouč nejlepšího ostravského celku v krajském přeboru.

Během minulé sezony častokrát zdůrazňoval, že tým potřebuje především zkušenost. Věkový průměr se pohyboval okolo třiadvaceti let a mladí hráči ne vždy dokázali zvládnout vypjaté zápasy. A jak to s možnými posilami vypadá měsíc před začátkem soutěže?

„Jsou tady dva hráči, kteří mají opravdu hodně zkušeností, ale jména ještě nechci říkat. Zatím to nemáme dotažené a teprve v pondělí bychom přestup měli dotáhnout do konce. Oba by měli být opravdu velkými posilami,“ poznamenal Svatonský.

Mužstvo se připravuje na svém domovském stánku v areálu Sarezy, kde má opravdu ideální podmínky, a v plánu je hned několik přípravných zápasů. V sobotu se na úvod mužstvo představí v Petřvaldu na Moravě, ale postupem času přijdou i silnější soupeři jako jsou například divizní Kravaře nebo Orlová.

„Jsem rád, že můžeme hrát proti tak kvalitním soupeřům. V prvním týdnu v srpnu budu chtít uzavřít soupisku a právě tyto zápasy hodně napoví, kdo u nás zůstane,“ dodal Svatonský, který je rád, že tým udržel všechny opory z minulé sezony.

„Mužstvo zůstalo pohromadě a odešli pouze ti, u kterých jsme neměli zájem, aby pokračovali. Pokud nám vyjdou ty dva přestupy, měli bychom být silnější než loni. S oběma hráči a jedním z dorostenců počítám do základní sestavy a měli by nejenom zvýšit konkurenci, ale především kvalitu,“ řekl k síle kádru Zdeněk Svatonský.

Nový fotbalový ročník pro Porubu začíná 11. srpna, kdy se představí na hřišti nováčka soutěže z Oldřišova. První domácí zápas je na programu o týden později v tradičním čase 10.15 proti Pusté Polomi.