Postupně se plní i kolonka příchodů. „Z Vítkovic k nám přišli dva dorostenci, brankář Jan Otoupalík a útočník Jan Krajíček. Ten by měl mít na to, aby se objevil v základu. Otoupalík to bude mít těžší, protože jsme získali i Honzu Skupeně, který by měl začít jako jednička. Dále ještě přišli dva kmenoví hráči Baníku, obránce Ondřej Bělunek a Radek Koudelný,“ řekl k příchodům trenér Petřkovic Václav Štverka, který bude příští týden zkoušet ještě jednu potenciální posilu.

S přípravou začalo mužstvo už 9. července a za sebou má i první dva zápasy. S divizními Bohuslavicemi a proti Bohumínu. „Bohuslavice jsme porazili 5:1 a ukázali jsme, že na ně umíme. Stejným výsledkem jsme vyhráli na jaře v krajském přeboru. A Bohumín jsme zdolali 4:1,“ pochvaloval si výsledky trenér Petřkovic.

O víkendu pak oddíl pořádá turnaj O pohár starosty Petřkovic a v něm se domácí celek na úvod utká s druholigovým Hlučínem. Vítěz postupuje do finále, ve kterém bude hrát s lepším ze dvojice Dolní Benešov - Pawlovice. „Jsme rádi, že si můžeme zahrát s tak kvalitním soupeřem. Ale nijak zvlášť prestižně to nebereme. Jde o přípravu a chceme vyzkoušet co nejvíce hráčů,“ poznamenal Štverka. Mužstvo se připravuje v místních podmínkách a kouč oceňuje obětavost hráčů, kteří absolvují skoro všechny tréninky v maximálním počtu. „Morálka je opravdu na vysoké úrovni. Ačkoli kluci chodí až po práci, i v těch vedrech poctivě makají.Ato si zaslouží ocenění,“ dodal Václav Šverka.